13 ogledov

Otočani ugnali Rangerje

islanders_rangers_getty Žurnal24 main
Hokejisti lige NHL so v noči s torka na sredo odigrali tri tekme. V mestnem derbiju so bili boljši New York Islanders. Los Angeles Anžeta Kopitarja pa bo igral šele v soboto.

Liga NHL

NY Islanders : NYRangers 3:2
Atlanta : Washington 2:1 podaljšek
Ottawa : Toronto 5:1

Na mestnem derbiju sta se udarila newyorška kluba. Ekipa Islanders je s 3:2 premagala moštvo Rangers . Gledalci so morali na prvi zadetek počakati do druge tretjine tekme, ko je ranger Jaromir Jagr podal za gol Chrisa Druryja . Otočani so do prvega izenačenja prišli na začetku tretje tretjine po golu Trenta Hunterja . Podajalca sta bila Ruslan Fedotenko in Mike Comrie .

Prvi strelec lige – Ilija Kovalčuk © Getty Images

Do novega vodstva je gostujoče hokejiste s strelom od daleč popeljal Paul Mara , Fodatenko pa je pet minut pozneje spet izenačil, tokrat na 2:2. Osem minut pred koncem je hokejist moštva Islanders Miroslav Šatan postavil končni izid 3:2. "Tekmo si bom zapomnil za vedno. Veseli me, da smo se vrnili v igro in pokazali pravi značaj," je dejal trener Ted Nolan . Na drugi tekmi večera med Atlanto in Washingtonom je bilo prav tako vroče. Zmagovalec je bil znan šele po podaljšku, v katerem Atlanta sploh ni streljala na gol. Ekipa Capitals je po golih Todda Whita in Ilije Kovalčuka slavila zmago z 2:1. Slednji je dosegel 13. gol v sezoni, s čimer ostaja prvi strelec lige. Za Washington je bil uspešen Michael Nylander . Ottawa pa je nadigrala Toronto (5:1).