36 ogledov

Uspešen slovenski dan

Emil Tahirovič je zaostal le za Alessandrom Terrinom.
1/13
Šesti dan sredozemskih iger so se člani slovenske reprezentance okitili z dvema kolajnama. Srebro je na 50 metrov prsno osvojil Emil Tahirovič, v skoku v daljino je bila bronasta Nina Kolarič.

Števec kolajn, 6. dan

DRŽAVA Z S B Skupaj

1. Italija 30 37 40 111
2. Francija 28 26 26 80
3. Turčija 17 12 15 44
10. Slovenija 2 4 5 11

Slovenski športniki so tudi v sredo na sredozemskih igrah v italijanski Pescari posegli po medaljah. S srebrno na 50 metrov prsno se je izkazal plavalec kranjskega Triglava Emil Tahirovič, Ptujčanka Nina Kolarič pa je s skokom, dolgim 650 centimetrov, osvojila bron, a za zlatom zaostala vsega štiri centimetre. Atletinja iz Spuhlje pri Ptuju je drugi dan atletskih tekmovanj v skoku v daljino slovenskim atletom priborila že tretjo medaljo v Pescari, na neki način pa je bila tudi tragična junakinja slovenskega tabora, saj bi le s kančkom športne sreče in štiri centimetre daljšim skokom lahko osvojila zlato, ki je pripadlo Italijanki Tanii Vicenzini (6,54 m), do srebra, ki ga je osvojila Turkinja Karin Melis Mey, pa so ji zmanjkali trije. V finalu teka na 100 metrov je bila Kranjčanka Tina Murn peta (11,58) in je bronasto odličje zgrešila za tri stotinke, Ljubljančanka Pia Tajnikar pa osma (11,66).

Nina Kolarič je bila blizu še bolj žlahtne kolajne. © STA

Drugi slovenski junak je bil plavalec kranjskega Merit Triglava Emil Tahirovič, ki je na 50 prsno osvojil srebro, pa tudi on je bil eden od osmoljencev, saj je bil v cilju pred Italijanom Alessandrom Terrinom (27,22), ki pa je izkoristil prirojeno prednost in v cilj nekoliko hitreje stegnil precej daljše roke. Koprčan Matjaž Markič (27,39) je osvojil četrto mesto, četrti mesti pa sta osvojili tudi obe slovenski mešani štafeti, dekleta celo v času novega slovenskega rekorda 4:09,87.

Med ostalimi slovenskimi športniki sta odbojkarici na mivki Erika in Simona Fabjan v četrtfinalu izgubili proti francoskemu paru in bosta igrali za peto mesto. Prvo zmago pa je dosegla ženska rokometna reprezentanca, ki je visoko premagala Italijo in osvojila sedmo mesto. Slovenska moška odbojkarska reprezentanca pa je v tretjem krogu v skupini A premagala Maroko. Za polfinale se bodo odbojkarji v petek pomerili s Francijo. Med deseterico sta nastope končali tudi telovadki Ivana Kamnikar in Saša Golob, ki sta v finalu kraljevske discipline - mnogoboju - zasedli osmo in deveto mesto. V moški konkurenci je bil Alen Dimic v finalu mnogoboja 11., Žiga Britovšek pa 15.