18 ogledov

Kopitar tokrat praznih rok

Anže Kopitar je imel tokrat prazno statistiko. Žurnal24 main
Slovenski hokejist Anže Kopitar po gostovanju svojih Kraljev v Phoenixu ni bil najboljše volje. Phoenix je bil boljši s 4:3, sam pa se tokrat ni vpisal v statistiko.

* podaljšek

Slovenski hokejist Anže Kopitar po gostovanju svojih Kraljev v Phoenixu ni bil najboljše volje. Njegovo moštvo je izgubilo novo tekmo v ameriški profesionalni ligi (NHL), Phoenix je bil boljši s 4:3. Sam se tokrat ni vpisal v statistiko. Tekmo je sicer odločil Radek Vrbata, ki je sedem minut pred koncem postavil končni izid. Čeh je izkoristil številčno premoč svojega moštva, pri katerem so se med strelce vpisali še Ed Jovanovski, ki je golu dodal še dve podaji, Joel Perrault in Daniel Winnik. Za Los Angeles so tokrat gole dosegli Raitis Ivanans, ki je bil uspešen prvič po 1. decembru 2007, Dustin Brown in Aleksander Frolov.

V sobotnih tekmah je bil najprepričljivejši New York, ki je s 5:1 premagal Buffalo, večino dela pa so Rangersi opravili že v prvi tretjini, ki so jo dobili s 4:0. Sean Avery je svoj prvi zadetek od dveh dosegel že v deseti sekundi, nekaj zaslug za visoko vodstvo gostiteljev po prvem delu pa ima tudi nasprotnikov vratar Ryan Miller, ki je po četrtem zadetku sedel na klop za rezervne igralce. Domači vratar Henrik Lundqvist je na drugi strani delo opravil odlično, zbral je 29 obramb. Da bi ostal nepremagan, je Švedu v zadnjem delu preprečil avstrijski zvezdnik Thomas Vanek. Vodilno moštvo jugovzhodne skupine Carolina je gostilo Florido, ki je v isti skupini šele predzadnja. A bila je blizu presenečenja. Gosti so še dobrih 14 minut pred koncem vodili z dvema goloma prednosti, nato pa do konca prejeli tri zadetke in led zapustili sklonjenih glav. Končni izid je štiri minute in 21 sekund pred zvokom sirene postavil Eric Staal. Domači so prvič v celoti tekmo odigrali brez kapetana Roda Brind'Amoura, ki je zaradi poškodbe kolenskih vezi verjetno že končal letošnjo sezono. Montreal in Philadelphia sta se razšla z nogometnim izidom. Domači so zmagali z 1:0, junaka v domačem taboru pa sta bila vratar Carey Price, ki je ubranil 34 strelov, in strelec edinega zadetka v "power playu" Rus Andrej Kosticin.