11 ogledov

Kopitar in Kralji nemočni

Anže Kopitar Jesenice Olimpija Žurnal24 main
Liga NHL je v sredo postregla s štirimi tekmami. V dresu moštva LA Kings je nastopil tudi Anže Kopitar, ki pa se ni vpisal v statistiko. Njegova ekipa je izgubila proti Columbusu (4:1).

Liga NHL, izidi

Columbus : Los Angeles 4:1
Tampa Bay : New Jersey 1:6
Carolina : Florida 2:4
Chicago
: Dallas 5:4

Za "Kralje“ je bilo vsega praktično konec že v drugi tretjini. Vratar LaBarbera je moral še tretjič po plošček, medtem ko njegovi soigralci niso našli pravega recepta za dosego gola. V vratih Columbusa je blestel vratar Ron Tugnutt, ki je ubranil 45 strelov. Pri gostiteljih je bil dvakrat uspešen Jason Chimera, gol pa je zabil še Gilbert Brule. Na semaforju je pisalo 3:0 in jasno je bilo, da bo Los Angeles vknjižil vnovičen poraz. Nekoliko ga je omilil Kyle Calder, ki je v drugi tretjini znižal na 3:1, a je za popoln polom hokejistov iz Los Angelesa posrbel Rick Nash, ki je v zadnji tretjini dosegel zadetek z igralcem manj na ledu. Anže Kopitar tokrat ni bil razpoložen. "Tekmo je odločila naša trdna obramba. Nasprotniki imajo težave z doseganjem golov. V tem trenutku smo zelo samozavestni in se dobro zavedamo naše kvalitete,“ je po tekmi povedal hokejist Columbusa Leclaire.

Na preostalih treh tekmah je New Jersey v gosteh razbil Tampa Bay (6:1), Florida je na gostovanju premagala Carolino (4:2), Chicago pa je pre domačim občinstvom ugnal Dallas (5:4).