17 ogledov

Steegmansu še druga etapa

Gert Steegmans je kot prvi prišprintal v Belleville na drugi etapi dirke Pariz - Žurnal24 main
Zmagovalec druge etape kolesarske dirke Pariz - Nica je Belgijec Gert Steegmans. Edini slovenski predstavnik na dirki Simon Špilak je v cilj prikolesaril z glavnino in osvojil 25. mesto.

Belgijec Gert Steegmans (Quick Step) je zmagovalec druge etape 66. izvedbe kolesarske dirke Pariz - Nica. Belgijec je bil najmočnejši v zaključku 201 kilometer dolge etape od Neversa do Bellevilla, rumeno majico pa je obdržal zmagovalec prologa Norvežan Thor Hushovd (Credit Agricole). Edini slovenski predstavnik na tej dirki, Simon Špilak (Lampre) je bil 25., v cilj je pripeljal z glavnino in štirimi sekundami zaostanka. Skupno je slovenski kolesar zdaj na 34. mestu med 134 sodelujočimi, za vodilnim Hushovdom pa zaostaja 3:08 minute.

Kolesarje je tudi na drugi etapi pričakalo deževje, mraz, megla in ostale nevšečnosti, ki so kolesarjem vse prej kot ljube. Etapa, ki so jo zaznamovali tudi padci, je na koncu spet postregla z zaključnim sprintom četverice, kjer se je najboljše znašel Steegmans, ki ima tako v skupni razvrstitvi za Hushovdom, ki je bil danes drugi, le še tri sekunde zaostanka. Glavnina je štiri ubežnike v ciljni ravnini že skoraj ujela, a so bili vodilni čez ciljno črto le še pravi čas in so si pred ostalimi kolesarji privozili štiri sekunde naskoka. Dolgo časa je bil na današnji etapi sam v vodstvu 23-letni Francoz Thierry Huppond (Skil-Shimano), ki je pobegnil že po 13 kilometrih. Njegova največja prednost je znašala 16 minut, a je Francoz le 20 kilometrov pred ciljem pokuril še zadnje atome moči in pobudo je prevzela skupina kolesarjev, ki ga je dalj časa lovila. Kljub temu je Huppondu ostala majica najboljšega na vzponih.

Tretja etapa bo kolesarje popeljala od mesta Fleurie do Saint-Etienna v skupni dolžini 165,5 kilometrov, kjer bo med drugim potrebno premagati tudi 1201 meter visok prelaz Croix de Chaubouret.