8 ogledov

Boca pričakovano v finalu

Nogometaši argentinske ekipe Boca Juniors so prvi finalisti svetovnega klubskega Žurnal24 main
Nogometaši argentinske ekipe Boca Junior so prvi finalisti svetovnega klubskega prvenstva. V polfinalu so premagali tunizijski Etoile du Sahel z rezultatom 1:0. Strelec je bil Neri Cardozo.

Svetovno klubsko prvenstvo, polfinale

Boca Juniors : Etoile 1:0

Četrtek, 11:30
Milan : Urawa (JAP)

V prvi polfinalni tekmi svetovnega klubskega prvenstva sta se v Jokohami pred več kot 37.000 gledalci pomerila prvak Južne Amerike Boca Juniors in afriški klubski prvak Etoile du Sahel. V igri, v kateri sta ekipi sprožili številne strele (Tunizijci 11, Argentinci pa 18), je odločila 37. minuta. Kapetan Boce Martin Palermo je začel akcijo s podajo na levo stran do Rodriga Palacia, ta pa je pred vrata Tunizijcev podal uporabno žogo, ki jo je iz bližine v mrežo potisnil Neri Cardozo. Zadetek je spodbudil afriške prvake, ki bi že v prvem polčasu lahko izenačili, a je strel Amina Chermitija z roba kazenskega prostora uspešno zaustavil vratar trikratnih prvakov tega tekmovanja, Mauricio Caranta.

Boca je zadnjih 25 minut odigrala z desetimi igralci, saj je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Fabian Andreas Vargas. V drugem polčasu so si zmagovalci Cope Libertadores ustvarili nekaj lepih priložnosti, najlepšo je imel bivši igralec Liverpoola Gabriel Paletta. Glavni sodnik je storil napako, ker ni dosodil enajstmetrovke, ko je bil nad Alvarom Gonzalezom storjen prekršek. Afriški prvaki se kljub silni želji po uspehu pred nasprotnikovim golom niso najbolje znašli. Edino pravo priložnost je zapravil igralec s klopi Gilson Manuel Silva Alves v sodnikovem podaljšku, a se je žoga odbila od vratnice. Boca bo v velikem finalu zaigrala proti boljšemu iz drugega polfinalnega dvoboja med zmagovalci evropske Lige prvakov, AC Milanom in japonskim moštvom Urawa, ki bo v četrtek ob 11:30.