2 ogledov

Majdičeva za konec sedma

Tekme v Liberecu bodo organizirane kljub pomanjkanju snega. Žurnal24 main
Slovenska smučarska tekačica Petra Majdič je sprint v prosti tehniki za svetovni pokal v kanadskem Canmoreu končala na odličnem sedmem mestu.

14. K. Višnar (SLO)

Najboljša slovenska smučarska tekačica Petra Majdič je nastope v kanadskem Canmoru sklenila s še eno visoko uvrstitvijo. Majdičeva je sprint v prosti tehniki za svetovni pokal končala na sedmem mestu. Zelo dobro je nastopila tudi Vesna Fabjan, ki je bila 11. Katja Višnar je izpadla v četrtfinalu in je bila na koncu 14.

Majdičeva je na zadnji tekmi kanadske turneje zmagi v klasičnem sprintu, petemu mestu na 10 kilometrov prosto in desetemu v dvojnem zasledovanju dodala še eno uvrstitev med najboljšo deseterico. To je napovedala že v kvalifikacijah, ki jih je končala na osmem mestu. Najhitrejša je bila tudi v svoji četrtfinalni skupini, v polfinalu pa je bila malce prepočasna in s tretjim mestom se ji je uspelo uvrstiti "le" v finale B. S še četrto zaporedno uvrstitvijo med najboljših deset se je Majdičeva v skupnem seštevku prebila na sedmo mesto (513 točk).

V finalu B je po zelo dobrih nastopih v četrtfinalu in polfinalu nastopila tudi Fabjanova, ki se je v zadnjem obdobju ukvarjala z boleznijo, le tri mesta za njo pa se je na koncu uvrstila Višnarjeva in dosegla izid sezone. Obe sta pridobili nekaj mest v skupni razvrstitvi, kjer vodi Finka Virpi Kuitunen (819 točk) pred Švedinjo Charlotte Kalla (795) in Italijanko Arianno Follis (723).

Canmore, prosto (M)

1. E. Joensson (Šve)
2. I. Ivanov (Rus)
3. M. Strandvall (Fin)

Zmagala je olimpijska prvakinja, Kanadčanka Chandra Crawford, pred Finko Pirjo Muranen in Italijanko Magdo Genuin. Pri moških pa se je na koncu veselil Šved Emil Joensson, ki vodi v sprinterski razvrstitvi, drugi je bil Rus Ivan Ivanov, tretji pa Finec Matias Strandvall. Skupno je na vrhu Čeh Lukaš Bauer (816) pred Nemcem Renejem Sommerfeldtom (607) in Norvežanom Tor-Arnejem Hetlandom (572). Slovenski tekmovalci niso nastopili.

Naslednja postaja smučarskih tekačev in tekačic bo estonski Otepaeae in sicer drugi vikend v februarju.