11 ogledov

Nepremagljivi Boonen

Tom Boonen je dobil Dirko Po Katarju. Žurnal24 main
Belgijski kolesar Tom Boonen, član Quick Stepa, je na etapni kolesarski dirki Po Katarju dobil še tretjo etapo zapored in tako povečal vodstvo v skupnem seštevku. Matej Mugerli je zasedel 55. mesto.

Nekdanji svetovni kolesarski prvak Belgijec Tom Boonen na kolesarski dirki po Katarju že po tradiciji niza zmago za zmago. Kolesar Quick Stepa je bil najboljši tudi v tretji, 147,5 kilometra dolgi etapi, kar je že njegova tretja etapna zmaga, s katero je še povečal vodstvo v skupni razvrstitvi.

"Danes je bilo najtežje. Ne samo zaradi močnega vetra, ampak tudi zaradi zelo živčnih kolesarjev. Na začetku sprinta sem bil v zelo slabem položaju, saj sem se moral umikati kolesarjem, ki so pred mano padli, na koncu pa sem se vendarle prebil v ospredje," je na cilju dejal zmagovalec dirke leta 2006.

V sprintu je drugo mesto zasedel Italijan Danilo Napolitano, tretje pa Nizozemec Steven de Jongh. Matej Mugerli (Liquigas) je na cilj prišel z zaostankom 33 sekund, zasedel je 55. mesto. V skupnem seštevku ima Boonen 13 sekund prednosti pred moštvenim kolegom De Jonghom, Mugerli je z zaostankom desetih minut in šestih sekund na 65. mestu