2 ogledov

Lewis z zvokom sirene pokopal Detroit

Rashard Lewis je takole zadel ob zvoku sirene. Žurnal24 main
V košarkarski ligi NBA je bilo najbolj vroče v Orlandu, kjer je Rashard Lewis v zadnji sekundi gostiteljem prinesel zmago nad vodilnim moštvom Centralne divizije Detroit Pistonsi.

* - po podaljšku

Rashard Lewis je po minuti odmora, ko so do konca ostale le še tri sekunde, dobro znašel pod košem in ob zvoku sirene s polrazdalje zadel za veliko slavje Orlando Magicov , ki s 26 zmagami in 17 porazi zasedajo vrh Jugovzhodne divizije. Z zmago so hkrati prekinili niz devetih zaporednih porazov proti Detroit Pistonsom .

"Vedel sem, da mi njihovi obrambni igralci ne bodo dopustili neoviranega meta. Poskušal sem preigravati, nakazal lažni met, da bi videl koš, in nato zadel ob zvoku sirene," je novinarjem po tekmi povedal Lewis, ki je srečanje končal s 16 točkami. Pri Čarovnikih sta bila najbolj razpoložena Turek Hedu Turkoglu , 26 točk, in Dwight Howard , ki jih je dodal 23. Pri Detroitu se je z 21 točkami točkovno najbolj izkazal Richard Hamilton , Tayshaun Prince jih je dodal 20, Rasheed Wallace pa 15 in rekordnih 15 skokov v sezoni.

Pričakoval sem, da bo zgrešil, vendar ga ne kličejo zaman Big Shot Chauncey.

Dwight Howard

Chauncey Billups , skupno 18 točk, je tri sekunde pred iztekom srečanja s trojko z velike razdalje Detroitu zagotovil izenačenje. "O, človek!" je Howard vzdihnil Billupsu, ko je ta zadel trojko skorajda s sredine igrišča in resno ogrozil zmago gostiteljev. "Pričakoval sem, da bo zgrešil, vendar ga ne kličejo zaman Big Shot Chauncey", je dodal Howard.

Detroit ni videl zmage že tri srečanja zaporedoma, kar je v slačilnico po tekmi prineslo obilo slabe volje: "Trenutno ni nič tako, kot bi moralo biti. Smo v krču in ne najdemo poti do zmage," je razlagal Billups. Statistika slovenskega nebotičnika v vrstah Detroita Primoža Brezca je bila v dobrih šestih minutah na parketu naslednja: dve točki, skok in dve osebni napaki.

Lakersi so se veselili nove zmage. Tokrat nad Denverjem. © Action Images

Drugi slovenski predstavnik, ki je stopil na košarkarski parket, Saša Vujačič je z Los Angeles Lakersi gostil Denver Nuggetse . Gostitelji so slavili s 116:99, Vujačič pa je v 16 minutah za zmagovalce prispeval devet točk. Zvezdnik Denverja Carmelo Anthony si je v drugi četrtini zvil levi gleženj, zato ni več stopil na parket. Po tekmi so iz moštva sporočili, da poškodba ni hujše narave, tako da bo 23-letni košarkar Denverju pomagal že na naslednji tekmi. Do poškodbe je četrti strelec celotne lige dosegel 13 točk. Anthony letos še ni izpustil srečanja, jih je pa moral pet decembra leta 2004, prav tako zaradi zvitega levega gležnja. V vrstah Jezernikov je bil najbolj razpoložen Derek Fisher z 28 točkami, Jordan Farmar jih je s klopi dosegel 19, dve več kot Kobe Bryant .