21 ogledov

Cimos Koper v osmini finala

Koprski rokometaši so v Skopju izgubili. Žurnal24 main
Rokometaši koprskega Cimosa so se navkljub porazu s sedmimi goli razlike na Portugalskem uvrstili v osmino finala evropskega pokala EHF. Prvo tekmo so dobili s 34:25.
Rokometašem Kopra je s skrajnimi močmi uspelo ubraniti prednost s prve tekme in se uvrstiti v osmino pokala EHF. Devet zadetkov iz prve tekme so domači skorajda nadoknadili že v prvih minutah povratne tekme. Z agresivno obrambo 3-2-1 so pritiskali na koprske napadalce, ki so zaigrali zmedeno, neizkušena italijanska sodnika sta podlegla pritisku s tribun in hitro dvigala roki za pasivne napade, tako da so se varovanci trenerja Matjaža Tominca odločali za hitre in neuspešne mete.

Pokal EHF, 3. kolo

Braga : Koper 27:20
Skoko, Praznik, Doborac 3, Mrvaljević 2, Poklar 2, Vran, Tahirović, Buntić 7, U. Rapotec 1, Titov, Ščurek, R. Rapotec, Kojić 2, Jovičič 3 (1).

V 19. minuti so si gostitelji priigrali osem golov prednosti (9:1). V nadaljevanju se je le nekoliko razbranil Enid Tahirovič, njegovi soigralci pa so začeli dosegati gole in držati korak s tekmeci, kljub temu pa polčas zaključili s šestimi goli zaostanka (9:15). V drugem polčasu je Tominec zaukazal obrambo 3-2-1 namesto 6-0, kar je malce zmedlo Portugalce, Koprčani pa so se približali na vsega tri gole razlike. V 48. minuti so si gostitelji vnovič priigrali sedem golov prednosti (21:14), v zadnji minuti osem (27:19), izkušeni Tominec pa je s pravočasno minuto odmora in napotki vendarle preprečil popoln preobrat v Bragi.