15 ogledov

Djoković premagal Federerja!

Veselje Novaka Djokovića ob zmagi nad Rogerjem Federerjem in uvrstitvi v finale Žurnal24 main
Srb Novak Djoković je v polfinalu turnirja grand slam v Melbournu v treh nizih premagal Švicarja Rogerja Federerja. Ukrajinski sestri Bondarenko sta zmagovalki turnirja v kategoriji dvojic.

OP Avstralije, polfinale (M)

R. Federer (ŠVI, 1) : N. Djoković (SRB, 3) 5:7, 3:6, 6:7

V četrtek je prvi finalist Odprtega prvenstva Avstralije v tenisu postal nepostavljeni Francoz Jo-Wilfried Tsonga . V petek sta se za vstop v finale pomerila še Švicar Roger Federer in tretji nosilec, Srb Novak Djoković . Srb je številko 1 svetovnega tenisa premagal v treh nizih s 7:5, 3:6 in 7:6. Do letošnjega Melbourna je Federer desetkrat igral v finalu turnirjev za grand slam, zmagal je na osmih od te deseterice (le v Parizu ga je dvakrat premagal Španec Rafael Nadal ). Prvi niz, ki je trajal 45 minut, je s 7:5 dobil Djoković, pa čeprav je Federer že vodil s 5:3. V drugem nizu si je Novak že v četrti igri z brejkom priigral prednost 3:1 in niz z drugo odvzeto igro dobil s 6:3. Tretji niz je bil odločen v podaljšani igri, ki jih Švicar po navadi ne izgublja, tokrat jo je s 5:7. Roger je v odločilnem nizu že vodil s 6:5 in serviral za zmago, a je dvajsetletniku iz Srbije uspelo izsiliti podaljšano igro.

Poraženi Roger Federer © Action Images

"Neverjetno je premagati najboljšega igralca sveta, najbrž najboljšega, ki je kdajkoli zaigral na tem igrišču. Uspelo se mi je soočiti s pritiskom. In če ti to uspe proti najboljšemu igralcu sveta, veš, da boš dosegel izjemen rezultat," je po dveh urah in pol napetega dvoboja povedal srbski igralec, ki je nasprotniku zabil kar 13 asov. V treh nizih je Federer izgubil prvič po Parizu 2004, kjer ga je premagal Gustavo Kuerten . "Vem, da sem ustvaril pošast, in zato se zavedam, da moram zmagati vsak turnir. Ampak polfinale je še vedno dober rezultat," so bile prve besede poraženega Federerja: "Nocoj nisem čutil nobenega pritiska. Dal sem vse od sebe, toda ne more se vedno izteči, kot si želiš."

OP Avstralije, finale dvojice (Ž)

A. Bondarenko/K. Bondarenko (UKR) : V. Azarenka/S.r Peer (BLR/IZR, 12) 2:6, 6:1, 6:4

Ukrajinski teniški igralki Alona in Katerina Bondarenko sta zmagovalki prvega letošnjega teniškega turnirja za grand slam v Melbournu v kategoriji dvojic. V finalu sta premagali belorusko-izraelsko navezo Viktorija Azarenka / Shahar Peer , in sicer z 2:6, 6:1, 6:4. Za nepostavljeni Ukrajinki, ki sta v četrtfinalu že gladko odpravili prvi nosilki, Zimbabvejko Caro Black in Američanko Liezel Huber , je bila ta zmaga prva na velikih tekmovanjih. Po slabšem začetku in izgubljenem prvem nizu sta naredili preobrat in po slabih dveh urah dvoboja presenetili nasprotnici, ki sta bili dvanajsti nosilki. V konkurenci moških dvojic se bodo za naslov v soboto pomerili sedma nosilca, Francoza Arnaud Clement in Michael Llodra , ter osmopostavljena Izraelca Jonathan Erlich in Andy Ram .