3 ogledov

San Jose z lahkoto

Vratar San Joseja Jevgenij Nabokov je še enkrat ostal nepremagan, njegov nasprot Žurnal24 main
V ameriški hokejski ligi NHL je bilo na sporedu pet tekem. Gostje so zmagali kar na treh tekmah, medtem ko so prednost domačega terena izkoristili hokejisti San Joseja in Philadelphie.

Liga NHL

NY Islanders : Philadelphia 2:3
Nashville : Columbus 4:1
New Jersey : Pittsburgh 3:2
Carolina : Florida 4:3
Phoenix : San Jose 0:5

Domačini so svoj teren izkoristili zgolj v dveh primerih. Za zmago Philadelphie s 3:2 je bil najzaslužnejši Scottie Upshall, ki mu je plošček kar dvakrat uspelo poslati v vrata Islandersov. Precej manj težav so imeli igralci San Joseja, ki so z lahkoto premagali Phoenix. Za domačine sta po dvakrat zadela Joe Thornton in Devin Setoguchi.
"V vratih imamo izjemnega Nabokova," je svojega varovanca v vratih pohvalil trener San Joseja Ron Wilson in dodal: "Ubranil je nekaj nevarnih strelov in skoncentrirano odigral vso tekmo." Čeprav mu je uspel še eden v vrsti podvigov, pa vratar San Joseja Jevgenij Nabokov ostaja na realnih tleh: "Trenutno so najpomembnejše točke, ki jih dobimo za zmago. Vse ostalo je dobrodošlo, vendar mi bo prišlo prav šele, ko bom imel 50 let in se bom spominjal tega obdobja."

Igralci Nashvilla so se v gosteh znesli nad hokejisti Columbusa . Za zmago s 4:1 sta najbolj zaslužna Jean Pierre Dumont in Martin Erat , oba sta zadela dvakrat. Najprej je že po šestih minutah igre zadel Dumont, takoj za tem pa je izenačil David Vyborny , ki je tako domačim vlil kanček upanja za zmago. Vendar se je vse spet postavilo na glavo v 12. minuti, ko je zadel Erat. Gostje iz Nashvilla so stvari postavili na svoje mesto v zadnji tretjini. Takrat sta z goloma spet zablestela najprej Dumont za 3:1 in pol minute pred koncem še drugič Erat za končnih 4:1 za Nashville.

Sidney Crosby je z dvema goloma pomagal Pittsburghu do nove zmage. © AFP

Tudi hokejisti Pittsburgha niso znali izkoristiti domačega terena, saj so morali priznati premoč New Jerseyju , ki si je prednost dveh zadetkov sicer priboril že v prvi tretjini, vendar jo je do zadnje tudi zapravil. Za New Jersey sta najprej zadela Travis Zajac in Zach Parise . V nadaljevanju so igralci Pittsburgha z goloma Sidneyja Crosbyja in Jevgenija Malkina resda izenačili, vendar jim je za kaj več zmanjkalo moči. Dobrih pet minut pred koncem je tekmo New Jerseyju v prid odločil Patrik Elias .

Domače navijače so razočarali tudi hokejisti Floride , ki so v drugi minuti tekme z golom Jozefa Stumpla sicer povedli, vendar jih je Carolina kmalu ujela. Zadel je Justin Williams . Če je druga tretjina minila brez golov, pa so se strelci spet izkazali že na začetku tretje. Z igralcem več je Carolino po manj kot minuti igre v vodstvo popeljal Cory Stillman , samo dvajset sekund pozneje pa je izid izenačil Stephen Weiss .

Da je bila zadnja tretjina strelsko res zanimiva, sta dokazala še zadetka Williamsa in izenačujoči gol za 3:3 Dana Bootha . Ko je že kazalo, da se bo redni del končal neodločeno, se je še v drugo izkazal Stillman in postavil končnih 4:3 za Carolino.

Vratar  Tomas Vokoun je moral kar štirikrat po plošček v svojo mrežo. To pa je bilo preveč, da bi lahko Florida dobila domačo tekmo. © AFP