15 ogledov

Energie presenetil visokoleteče Bavarce

Z zadetkoma Branka Jeliča je Energie Cottbus pred domačimi gledalci ugnal Bayern (2:0). Werder je zapravil priložnost, da bi se približal Bavarcem, saj je klonil proti Wolfsburgu (0:1).

Werder B : Wolfsburg 0:1

Pred 22.743 so nogometaši Energie Cottbusa že v prvem polčasu nadigrali Bayern . Varovance Bojana Prašnikarja je z bližine v vodstvo popeljal srbski napadalec Jelič že v 18. minuti, ko je ukanil branilca Lucia in Daniela van Buytna in hladnokrvno zadel z neposredne bližine po podaji Ervina Skele. Le deset minut kasneje so gostje z Bavarske prišli do priložnosti za izenačenje, a je dober strel Francka Riberya z 11-metrovke z izjemno obrambo zaustavil vratar Gerhard Tremmel . Gostitelji so vodstvo podvojili v 38. minuti, ko je po podaji Stivena Rivica z desne strani s 13-metrov drugi zadetek na tekmi zabil Jelić. Pri gostih, ki naskakujejo naslov prvaka, sta manjkala Mark van Bommel (prepoved igranja zaradi kazni) in Martin Demichelis (suspenz zaradi nestrinjanja s trenerjem Hitzfeldom). Z zmago nad prvimi favoriti v letošnji sezoni Pokala Uefa so varovanci slovenskega stratega dosegli četrto zmago sezone v Bundesligi, četa Ottmarja Hitzfelda pa je doživela šele drugi poraz v nemškem prvenstvu v letošnji sezoni. Pred tem so Bavarci klonili le na gostovanju v Stuttgartu pred štirimi meseci s 3:1.

Od ostalih tekem omenimo težko zmago Hamburga pred domačimi gledalci na srečanju z Borussio Dortmundom (1:0), pri kateri je Mišo Brečko odigral zadnjih deset minut. Edini zadetek je zabil Jose Pablo Guerrero . Tretji slovenski legionar v Nemčiji – Klemen Lavrič – pa še enkrat več ni nastopil v dresu Duisburga . Tokrat so njegovi soigralci na gostovanju klonili proti četrtfinalistu Lige prvake Schalkeju z 1:2. Nogometaši iz Gelsenkirchna so oba zadetka zabili v drugem polčasu, odločilnega je v 72. minuti dosegel Heiko Westermann .

Stefan Kiessling je zabil četrti zadetek Bayerja na srečanju z Nürnbergom. © Action Images

Na nedeljski tekmi je veliko zmago na gostovanju dosegel Wolfsburg , ki je z zadetkom Grafiteja po hitrem protinapadu Marcelinha strl odpor Werderja (1:0) v 50. minuti. Srečanje v Bremnu je potekalo v močnem nalivu. Na zadnji tekmi kola je Bayer pred domačimi gledalci obudil upe na naslov prvaka, ko je brez večjih težav (4:1) premagal Nürnberg . Na lestvici vodi Bayern s 50-imi točkami. Najbližji zasledovalci so: Hamburg (45), Bayer (44), Werder (43), Schalke (41) in Stuttgart (38).