12 ogledov

Jesenice do zmage, Olimpija do poraza

jesenice_sps Žurnal24 main
Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 16. kroga lige Ebel s 3:0 premagali Graz 99ers, hokejisti Zavarovalnice Maribora Olimpije pa s 5:6 izgubili z Innsbruckom.

Liga Ebel, 16. kolo

Alba Volan : VSV Beljak 3:2
ZM Olimpija : Innsbruck 5:6
Linz : KAC Celovec 4:1
A. Jesenice : Gradec 3:0
Dunaj : Salzburg 3:1

Kljub odsotnosti četverice igralcev ( Varl , Dervarič , Robar in Polončič ) so Železarji na krilih številnih navijačev prikazali novo lepo predstavo in v svoji hokejski trdnjavi na kolena spravili še Štajerce. Kot je bilo pričakovati, so se gostje osredotočili na obrambno postavitev, jeseniški trener Kim Collins pa je moral vnovič nekoliko premešati napadalne trojke, kajti v moštvo se je vrnil Derek Bekar , ki je že v prvi tretjini ob igralcu manj na ledeni ploskvi osmešil gostujoče igralce, imenitno podal do Markusa Matthiassona , ki je dosegel že svoj deseti zadetek v ligi. Graz je prežal na protinapade, v 11. minuti je jeseniški obrambi ušel Greg Day, toda razpoloženi Robert Kristan je bil uspešnejši.

Jeseniški vratar Kristan je mrežo ohranil nedotaknjeno. © SPS

V drugem delu se je igralo po jeseniških notah, za vodstvo z 2:0 pa je poskrbel Aleš Remar , ki je sprejel odlično podajo Mihe Rebolja izza vrat. Rdeči stroj pa ni popuščal niti v zadnjem delu, za eksplozijo na tribunah pa je še enkrat poskrbel izvrstni Matthiasson, ki se počasi, a vztrajno pomika na lestvici najboljših strelcev povsem na vrh.

Veliki preobrat v Tivoliju
Uvodni del tekme se je za Ljubljančane razpletel naravnost sanjsko. V minuti in petih sekundah so dosegli tri zadetke, vse tri, ko sta imeli obe moštvi na ledu po štiri igralce. Najprej je bil uspešen Brendan Yarema , ki je v gol potisnil odbiti plošček po prodoru Gregorja Slaka . Le 45 sekund kasneje je moral Mikko Strömberg spet po plošček v mrežo,Gol je dosegel Ryan Jardine . A to še ni bilo vse, le 19 sekund kasneje je vratar Innsbrucka le odbil strel Kevina Mitchella , osamljenemu Tomažu Vnuku pa ni bilo težko zadeti za 3:0. Ob številčni prednosti je zadel še Aleš Mušič dosegel še četrti gol in zdelo se je, da je Innsbruck na kolenih. A sledil je preobrat.

Westlund ni imel dneva. Prejel je šest golov. © SPS

Avstrijci so dvakrat hitro izkoristili petminutno kazen Andreja Tavžlja . V prvi minuti nadaljevanja je bil pred domačim vratarjem Alexom Westlundom spreten Harald Ofner , drugi zadetek pa je dal krila gostom. Nenehne napade je v 34. minuti kronal Jean Philippe Pare . Zeleno-beli so imeli nenadoma le še gol naskoka. A se je tudi ta stopil dve minuti kasneje, ob igralcu več je v razredčeni ljubljanski obrambi Maekinen lepo "položil" Westlunda in dosegel četrti gol. Tudi v zadnji tretjini, gostje so bili boljši in nevarnejši, domači pa so si sicer nekaj priložnosti pripravili, a so bili pred vrati nenatančni. Kazen je prišla v obliki dveh golov, dosegla sta ju Craig Darby in Gerhard Unterluggauer . Ob koncu tekme je Ralph Intranuovo po dobri podaji Vnuka le zatresel mrežo, toda za izenačenje je bilo prepozno