6 ogledov

Gorica ob odsotnosti Kopra na pod vrh

domzale_veselje_SAD Žurnal24 main
Nogometaši v PrviLigi Telekom so v zimskih razmerah, ki so preprečile srečanje Celja in Kopra, odigrali tekme 24. kola. Domžale še tretjič zapored brez golov, Maribor do zmage v Lendavi.

PrvaLiga Telekom, 24. kolo

Drava : Gorica 1:3
Primorje : Domžale 0:0
Interblock : Livar 1:0
Nafta : Maribor 0:1
Celje : Koper (preloženo)

Vodilne Domžale so na tradicionalno zahtevnem gostovanju v Ajdovščini še tretje kolo zapored ostale brez zmage, povrh vsega pa še enkrat več odigrale brez golov. Delo je prvakom otežil bočni branilec Rok Hanzič, ki je bil izključen v 70. minuti.

Zaradi odpovedi tekme v Celju, ki jo je preprečilo močno sneženje (Koprčani bodo na Areni Petrol zdaj gostovali drugega aprila) so na drugo mesto skočili Goričani. Ti so uspešno gostovali na Ptuju in se z zmago s 3:1 prebili prek Kopra in zmanjšali lastni zaostanek za Domžalami. Za Gorico stta zadela Sebastijan Komel (55, 60) ter Enes Demirović (71), pri gostiteljih pa se je med strelce vpisal Doris Kelenc (68).

Gledalci v Ljubljani, kjer je Interblock gostil Livar, so videli le en zadetek. Varovanci Dragana Skočića so v 80. minuti z zadetkom Boštjana Jelečeviča le zlomili odpor gostov in se po točkah izenačili s Koprom.

Na srečanju v Lendavi je domača Nafta kar sama poskrbela za tri točke Maribora. Edini zadetek na srečanju je namreč padel v 60. minuti, ko je Stjepan Caban premagal svojega vratarja in sedemkratnim državnim prvakom prinesel zmago.