16 ogledov

Kingsi nebogljeni v Pitsburghu

Anze Kopitar 1 - Getty Images - main Žurnal24 main
V ligi NHL je bilo odigranih kar dvanajst tekem. Na led so stopili tudi LA Kingsi našega Anžeta Kopitarja, vendar so bili neuspešni. Proti Pittsburghu so izgubili z 2:4, Kopitar pa se ni vpisal med strelce.

* po podaljšku

V ligi NHL je bila noč s sobote na nedeljo nadvse pestra, saj je bilo odigranih kar 12 tekem. Med drugimi so se po dnevu premora na led spet podali hokejisti Los Angeles Kingsov. Tudi tokrat so igrali v gosteh, gostovali so v Pittsburghu, ki je nalet Kingsov iz zadnjih tekem uspešno ubranil. V prvi tretjini so gledalci videli zgolj en gol, ki ga je ob igri z igralcem več dosegel Jevgenij Malkin. Z rezultatom 1:0 v korist gostiteljev se je tudi začela druga tretjina, ki so jo spet precej bolje začeli hokejisti Pittsburgha.

Že po slabi minuti igre je vodstvo na 2:0 povišal Ryan Malone. Vendar Penguinsom iz Pittsburgha tudi to ni bilo dovolj. V dvanajsti minuti igre v drugi tretjini je še drugič na tekmi zadel Malkin. Tudi tokrat mu je ta podvig uspel ob igri z igralcem več. Končni izid te, kot se je izkazalo pozneje, odločilne tretjine je postavil Jordan Staal. Tekma je bila s tem praktično že odločena, saj so pred začetkom zadnje tretjine gostitelji vodili kar s 4:0.

Vendar se Kingsi vseeno niso predali. Zadnji del igre so začeli odločno in Derek Armstrong je kmalu po začetku zadnjega dela igre zadel in s tem izid zmanjšal na 1:4. Kljub trudu moštvu Anžeta Kopitarja izida ni uspelo obrniti v svoj prid. Končni izid 4:2 je postavil Brian Boyle, ki je zadel dobro minuto pred koncem tekme. Anže Kopitar se tokrat ni vpisal ne med strelce ne med podajalce.

Hokejisti iz Pittsburga so očitno našli odlično zamenjavo za za zdaj še poškodovanega Sidneyja Crosbyja. Malkin je z doseženimi enajstimi točkami v zadnjih štirih tekmah zagotovo zadovoljil svoje delodajalce in očitno tudi soigralce. "Trenutno se lahko kosa z vsemi najboljšimi hokejisti, kar je dokazal v zadnjih tekmah. Mi smo za njegovo nadarjenost vedeli že prej, zdaj pa so ga lahko spoznali tudi drugi," je o Malkinu povedal njegov soigralec Ryan Malone. Na drugi strani je Malkin ostal skromen: "Trudim se postati čim boljši igralec in predvsem uspešnejši strelec. Ne osredotočam se na dejstvo, da v igri ni Crosbyja. Je pa res, da zaradi njegove odsotnosti na ledu preživim precej več časa."

Sposobnosti neverjetnega Malkina je pohvalil tudi trener Kingsov Marc Crawford, ki je priznal, da je bil prav Malkin ključni mož na tej tekmi: "Želel si je igrati dobro in to mu je tudi uspelo." Tudi Kingsi so našli razloge za svoj poraz, Armstrong je poudaril, da se do tekme še niso uspeli dovolj dobro spočiti, saj so pred slabima dvema dnevoma spektakularno premagali Rangerse.

Sicer pa je bil v ligi NHL večer gostiteljev, ki so slavili na večini tekem. Na tujem ledu so bili uspešni zgolj hokejisti Floride, ki so s 6:3 premagali Boston, hokejisti Colorada pa so Vancouvru nasuli kar šest golov. Po porazu proti Kingsom pa so se kaj hitro pobrali tudi Rangersi, ki so z 2:0 premagali Philadelphio.