11 ogledov

Mariborčanke klonile na Madžarskem

Mariborčanke so na Dunaju morale priznati poraz. Žurnal24 main
Odbojkarice Nove KBM Branik so v 3. krogu srednjeevropske lige izgubile z 1 : 3 proti madžarski ekipi Betonut-NRK-Nyiregyhaza.

Mariborčanke so tekmo dobro začele in povedle s 7 : 1, toda v nadaljevanju so po dveh nepotrebno izgubljenih točkah popustile in domače odbojkarice so jih ujele pri deveti točki. Slaba igra Nove KBM Branika se je nadaljevala tudi v drugem delu prvega niza in v celem drugem, kar so Madžarke spretno izkoristile ter v prvem nizu tekmicam prepustile 20 točk, v drugem pa le 16.

Dobile le tretji niz
Tretji niz, ki so ga Mariborčanke vendarle dobile s 25:22, je dajal nekaj upanja za zmago, po besedah trenerja mariborske vrste Koželja pa so njegove varovanke tekmo izgubile v končnici četrtega niza. Slovenke so namreč vodile z 21:19, nato zapravile dva protinapada, kar je vnovič dalo polet gostiteljicam, ki so ta niz dobile s 25:22.

Premalo agresivnosti
" Tekmice iz Madžarske bi morali premagati, toda premalo agresivnosti in napadalne igre nas je stalo dveh novih točk. Po vrnitvi domov se bo treba usesti in pogovoriti, saj nas naslednji teden čakajo tri pomembne tekme," je po tekmi nekoliko nezadovoljen z razpletom v Nyiregyhazi dejal Koželj.