29 ogledov

Bojevitost Slovenk veliko premalo

Maja Zrnec (levo) je dosegla dva gola. (Foto: EPA) Žurnal24 main
Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na evropskem prvenstvu, ki poteka na Norveškem in Danskem, izgubila še drugo srečanje. Tokrat je bila uspešnejša Norveška z 32:16.

Izbranke Ivice Rimanića so v Lillehammerju drugič zapored ostale praznih rok. Po torkovem porazu proti Madžarkam so danes klonile še proti močnim Norvežankam, njihova nadaljnja usoda pa bo znana po petkovem obračunu proti Francozinjam. Svetovne podprvakinje so tako kot Slovenke doživele dva poraza, na bližnjem medsebojnem obračunu pa so vendarle velike favoritinje.

Slovenske rokometašice so bile v tokratnem obračunu povsem brez moči, na koncu pa so igrišče zapustile z velikim primanjkljajem v zadetkih (–16). Začele so solidno (2:2), nato pa so Skandinavke dosegle delovno temperaturo in se dobesedno poigrale z njimi.

Na parketu olimpijske dvorane v Lillehammerju so se videle le igralke v rdečih dresih, ki so mrežo Branke Zec, Amre Pandžić in Sergeje Stefanišin (v prvem polčasu so vse tri skupaj zbrale sedem obramb) rešetale iz vseh položajev, v sinje modrih pa le na trenutke. Ana Gros in njene reprezentančne soigralke so v prvi polovici tekme dosegle zgolj šest golov, prejele pa so jih kar 19.

V drugem polčasu je norveški selektor Thorir Hergeirsson nekoliko zmanjšal "frekvenco obratov" pri svojih varovankah, ki še vedno niso odstopale od svojega načina igre, le izvedba ni bila na ravni iz prvega polčasa. Slovenke so ležerno igro Norvežank s pridom izkoristile in jim bile vsaj malo enakovredne, v končnici pa so znova popustile in doživele enega svojih najvišjih porazov na evropskih prvenstvih.