12 ogledov

Mladi nogometaši razbili Makedonce

Slovenska reprezentanca do 21 let se je na celjski Areni Petrol v prijateljskem obračunu pomerila z reprezentanco Makedonije. Razigrana domača vrsta je visoko porazila goste s 5:1.

Varovanci domačega stratega Tomaža Kavčiča so z resno namero krenili v dvoboj in že v začetnih minutah pritisnili proti makedonskim vratom. Sprva se je ogrel Jan Koprivec, nato pa se je začela slovenska ofenziva. Najprej je Vito Plut z desne poslal predložek na drugo vratnico, Nikola Tolimir pa streljal mimo gola. Že v eni naslednjih akcij se je napadalna igra obrestovala, ko je akcijo znova zrežiral Pluta, podal do Rene Miheliča, ta pa je s krasnim lobom matiral makedonskega vratarja Naumovskega in Slovenijo prvič popeljal do vodstva.

Po grobem prekršku nad domačim kapetanom, ki je za nekaj trenutkov obležal na sredini igrišča, so gostje prejeli prvi rumeni karton, naslednji napad pa je Marčeta zaključil z drugim slovenskim zadetkom. Po polčasu se je izkazal Rajko Rep, ki je v 51. minuti s približno 25 metrov s silovitim strelom zadel desni spodnji kot makedonskih vrat, Etien Velikonja je pet minut kasneje z desetih metrov zadel za visoko vodstvo Slovenije s 4:0. Rezultat je tri minute kasneje zapečatil Mihelič, ko je iz prostega strela zadel s kakšnih 20 metrov. Makedonci so do častnega zadetka prišli v 86. minuti, ko je Brdarovski iz prostega strela v živem zidu zadel Jovana Vidoviča, od katerega se je žoga odbila v slovensko mrežo.

Kljub temu, da je selektor Tomaž Kavčič pred tekmo ostal brez sedmerice nogometašev, na četverico ni mogel računati zaradi poškodb, trojico pa si je "sposodil" še selektor Matjaž Kek za tekmo z Avstralijo (Josip Iličič, Tim Matavž, Armin Bačinovič), so bili mladi slovenski nogometaši premočan nasprotnik.