20 ogledov

Dinamo (K) položil Šulerja na tla

1/9
Kijevski Dinamo je bil tudi na drugi tekmi 3. kola kvalifikacij za Ligo prvakov boljši od "slovenskega" Genta. Zagrebški Dinamo pa je doživel grenek poraz po 11-metrovkah proti moldavijskemu Šerifu.
Vodja navijačev beograjskega nogometnega kluba Partizan Miloš Radisavljević je bil danes na okrožnem sodišču v Beogradu obsojen na 16 mesecev zapora zaradi ogrožanja varnosti novinarke srbske televizije B92 Brankice Stanković. Varnost novinarke so navijači Partizana ogrozili s skandiranjem žalitev in groženj na njen račun med tekmo decembra lani.

Zagrebški Dinamo je doživel pravo srhljivko na Maksimirju. Prva tekma proti moldavijskemu Šerifu se je končala z 1:1. Takšen razplet pe ja bil tudi po 90. minutah povratnega dvoboja. Moldavijci, pri katerih je v obrambi uspešno nastopal tudi bivši član Maribora Miral Samardžić, so povedli v 16. minuti prek Vladimirja Volkova. Dinamo je nizal, a tudi zapravljal priložnosti drugo za drugo. Prilika za izenačenje se je modrim ponudila, potem ko je po prerivanju Samardžića z enim od zagrebških igralcev sodnik pokazal na belo točko. Hladnokrvni izvajalec je bil Sammir v 54. minuti. Nadaljevanje je prineslo blestenje gostujočega vratarja Vladislava Stojanov in zagrebško puljenje las zaradi zapravljenih priložnosti. Podaljška sta se razpletla brez golov, pri 11-metrovkah pa so nogometaši zgrešili kar sedem strelov - Samardžić je zadel -, napredovanja pa so se veselili nogometaši Šerifa s 6:5, skupno 7:5, če štejemo še zadetka iz igre.

Od Lige prvakov se poslavlja slovenska trojka pri belgijskem Gentu Matija Škarabot, Zlatan Ljubijankić in Marko Šuler. Belgijce je kijevski Dinamo premagal tudi na svojem igrišču, tokrat s 3:1, skupaj kar s 6:1. Šuler je odigral vso tekmo, Ljubijankić je vstopil v 46. minuti, Škarabota ni bilo v ekipi. Za Ukrajince so zadetke prispevali Artjom Milevski, Denis Garmaš in Oleg Gusev.

Nogometaši Partizana so na povratni tekmi 3. kola kvalifikacij za Ligo prvakov proti Helsinkom na gostovanju uspeli obraniti zanesljivo zmago s 3:0 iz Beograda. Tudi na Finskem so slavili, tokrat z 2:1, in si tako zagotovili najmanj nastopanje v Evropski ligi. Dva zadetka za črno-bele je prispeval Brazilec Cleo oziroma Cléverson Gabriel Córdova.

*Anderlectht : The New Saints 3:0 (1:0) /3:1/

*z zvezdico so označene ekipe, ki so napredovale, v poševnica so izidi prvih tekem