11 ogledov

Liverpoolu zaušnica

Gol Fernanda Torresa ni rešil redsov, ki so v novo sezono vstopili slabo. Na kon Žurnal24 main
Na zadnji tekmi 3. kola Premier League je Aston Villa premagala Liverpool in poskrbela za presenečenje. Tottenhamu je s tretjo zmago uspel najboljši uvod v sezono po 50 letih.
Redsi so lani v angleškem prvenstvu izgubili le dve tekmi, letos pa so že po treh koli izpolnili kvoto. Aston Villa je namreč v tretjem kolu poskrbela za že drugi poraz Liverpoola. In to na domačem Anfieldu, kjer so varovanci Rafaela Beniteza praviloma nepremagljivi. So pa nad začetkom sezone mnogo bolj navdušeni nogometaši Tottenhama. Za tretjo zaporedno zmago in najboljši začetek sezone po 50 letih sta v nedeljo poskrbela Defoe in Lennon, čeprav so prvi povedli nogometaši West Hama z golom Cola v 49. minuti. Že pred srečanjem so nogometaši iz Upton Parka doživeli šok, saj so branilca Caluma Davenporta večkrat zabodli pred njegovim domom, zaradi česar bo morda ob nogo. Mnogo boljše novice pa so svojim navijačem postregli rdeči vragi. Po slabi predstavi Manchester Uniteda v prvem polčasu si je marsikdo mislil, da se bi tudi proti Wiganu utegnila ponoviti blamaža proti Burnleyju. Nato pa je rdeči stroj začel mleti. Mrežo gostiteljev je načel Wayne Rooney, ki je ponovno zadel še devet minut kasneje za 3:0. Dve minuti po prvem zadetku napadalca angleške izbrane vrste je Chrisa Kirklanda premagal Dimitar Berbatov. Svoje sta v zaključku srečanja prispevala še Michael Owen in Nani. Dobro strelsko formo še naprej kaže Arsenal, ki je proti Portsmouthu zadel štirikrat. Dvakrat je zadel Abou Diaby, po en zadetek pa sta dosegla branilec William Gallas in mladi adut topničarjev Aaron Ramsey. Preostala dva člana velike četverice, Chelsea in Liverpool, bosta igrala v nedeljo oziroma ponedeljek.