9 ogledov

Minnesota ugnala Vancouver

Mike Brown se je znesel nad Aaronom Vorosom. Žurnal24 main
V noči z nedelje na ponedeljek so bile odigrane tri tekme severnoameriške hokejske lige NHL. Obračun večera med ekipama Vancouvra in Minnesote. Kralji iz Los Angelesa niso nastopili.

Liga NHL

Atlanta : New Jersey 2:3
Vancouver : Minnesota 1:2
Edmonton : Anaheim 4:0

Derbi večera sta torej uprizorili ekipi Vancouver Canucks in Minnesota Wild. Z 2:1 je bilo uspešnejše moštvo iz Vancouvra, ki se je ugnezdilo na prvem mestu severozahodne skupine. Kot se za tovrstne obračune spodobi je bila igra zelo moška, saj sta si ekipi prislužili kar 19 izključitev. Pri tem so prednjačili zmagovalci, ki so si prislužili 14 kazni, a Divjaki iz Minnesote kljub temu niso znali izkoristiti številčne prednosti.

Gledalci so morali na prvi gol čakati do 17. minute, ko je z igralcem več na ledu zabil hokejist Minnesote Eric Belanger. Deset minut kasneje je izenačil Vacouvrov Mike Brown, ki ga je premoč nasprotnikov tako vznemirila, da se je znesel nad drugim strelcem zmagovalne ekipe Aaronom Vorosom. Edina svetla točka poražencev je bil z 29 ubranjenimi streli vratar Roberto Luongo. "Če želimo zmagati ne smemo dovoliti, da se ves pritisk prenaša na verjetno najboljšega vratarja lige Luonga. To nas v prihodnosti lahko drago stane, saj bo pregorel", je dejal njegov soigralec Ryan Kesler. Moštvo Los Angeles Kings, za katerega igra tudi edini slovenski hokejist v NHL Anže Kopitar, je imel prost večer. Na ledeno površino bo stopil v sredo, ko pričakuje ekipo Phoenix Coyotes.