16 ogledov

Cimos ni dovolil presenečenja

Rokometaši Cimosa Slovanu niso dovolili še enega presenečenja. Žurnal24 main
V derbiju 11. kola 1. MIK lige so rokometaši koprskega Cimosa gostili Slovan, ki je minuli teden presenetil Gorenje. Cimos jim presenečenja tokrat ni dovolil, zmagal je s 35:31.

N. Gorica I. L. : Celje P. L. 24:38

Rokometaši Slovana so na gostovanje v Koper pripotovali še nekoliko pod vtisom zmage s petimi zadetki nad Gorenjem, a se jim Primorci niso pustili. Že do polčasa so si nabrali pet golov prednosti (19:14), ki so jih uspeli zadržati do konca. Za Cimos sta sedemkrat zadela Mrvaljević in Poklar, Skušek pa za Slovan šestkrat. Z zmago se Cimos z Gold Clubom še naprej bori za drugo mesto na lestvici, Slovan pa je s sedmega mesta zdrsnil na deveto. Za presenečenje kola so tokrat poskrbeli rokometaši Jeruzalema iz Ormoža, ki so doma tesno z zadetkom prednosti – odločilni gol je dosegel Bojan Čudič - premagali Trimo Trebnje. Prednost šestih golov za zmago Trima, ki kljub porazu na lestvici MIK 1. lige ostaja na četrtem mestu, očitno ni bila dovolj. Prevent je v derbiju spodnjega dela lestvice v gosteh premagal SVIŠ in skočil na osmo mesto.

V preostalih srečanjih 11. kola favoriti niso imeli večjih težav – prav vsi so tekme končali z zmago. Rudar Trebnje je tako doma moral priznati premoč rokometašem Gold Cluba, ki so visoko slavili s 13 goli prednosti. Tudi Gorenje si tokrat ni želelo neprijetnega presenečenja, doma so z 12 goli prednosti brez težav ugnali škofjeloški Knauf Insulation. Za visoko zmago je bilo odločilnih 18 minut drugega polčasa, v katerih so si z delnim izidom 16:0 Velenjčani priigrali visoko zmago. Sicer pa visoki zmagi Gorenja in Gold Cluba nista bili najvišji v tem kolu. Vodilni na lestvici, rokometaši Celja Pivovarne Laško so dosegli „rekord“ kola – mrežo nasprotnikov iz Nove Gorice so zatresli kar 38-krat in ob koncu tekme imeli 14 golov prednosti. Zanesljiva zmaga pivovarjev je za Novo Gorico Intra Leasing pomenila še en poraz, s katerim Novogoričani ostajajo na dnu lestvice MIK 1. lige.