31 ogledov

Rumena podmornica beži Barceloni

Nogometaši Reala so suvereno končali sezono z zmago nad Levantejem. Žurnal24 main
V 34. kolu Primere Division je Real Madrid s 3:0 premagal Athletic iz Bilbaa in ima pred Villarrealom, ki je na gostovanju ugnal Betis z 1:0, štiri kola pred koncem še naprej deset točk naskoka.

: Athletic B. 3:0

Na Santiagu Bernabeu je Real prevzel vajeti igre v svoje roke že v uvodnem delu srečanja in večni rezervist Javier Saviola je povedel beli balet v vodstvo v 13. minuti. Athletic Bilbao je bil blizu izenačenja v 36. minuti, ko je z 11-metrovke streljal Joseba Garmendia, a se je z izjemnim posredovanjem izkazal vratar Iker Casillas. V drugem polčasu sta zmago varovancev Bernda Schusterja potrdila Arjen Robben in Gonzalo Higuain. Mladi Argentinec je bil tudi podajalec pri zadetku Robbna.  Villarreal je tokrat slavil na gostovanju pri Betisu. Srečanje je že v 16. minuti z izjemnim zadetkom v slogu Milenka Ačimoviča odločil  Marcus Senna. Španski reprezentant je zadel skoraj s sredine igrišča. Slovenski reprezentant Branko Ilič je odigral celotno srečanje za zelene gostitelje iz Seville.

Od ostalih nedeljskih tekem velja omeniti visoko zmago Valencie na Mestalli proti Osasuni (3:0). Odhod trenerja Ronalda Koemana, ki je bil odpuščen med tednom, je pozitivno vplival na Netopirje, ki pa še vedno ostajajo v spodnjem delu prvenstvene razpredelnice. Presenetljivo je drugič zapored klonil Racing Santander. S 3:1 ga je na Balearih premagala Mallorca. Madridski obračun med malim Getafejem in velikim Atleticom se je končal z 1:1. Za "rojo-blancose" je ob koncu prvega polčasa izenačil Sergio Kun Agüero.

Nogometaši Deportiva so v velikem naletu. Tokrat so nadigrali Barcelono. © Reuters

Od sobotnih tekem velja omeniti poraz Barcelone pri Deportivu z 0:2. Na Riazorju je Barcelona srečanje začela le s tremi igralci, ki so začeli prvo srečanje polfinala Lige prvakov proti Manchester Unitedu (0:0). Frank Rijkaard je tako nastopil brez vseh treh članov udarnega tria REM (Ronaldinho-Eto'o-Messi), med vezisti sta manjkala kaznovani Andres Iniesta in Xavi, med branilci kaznovani Gabi Milito in Eric Abidal, na vratih pa je Victorja Valdesa zamenjal Jose Manuel Pinto . V prvem polčasu so gledalci na Riazorju spremljali dolgočasno nogometno predstavo, v kateri je imela Barca sicer terensko premoč, a si pravih priložnosti z izjemo poskusa Bojana Krkića ni priigrala. Edino zrelo priložnost za zadetek je imel v prvem delu Deportivo , ko je Xisco po strelu z desetih metrov zadel prečko.

Nasveti Franka Rijkaarda niso pomagali Thierryju Henryju. © Reuters

Po odmoru so španski prvaki iz leta 2000 še bolj stopili na plin in povedli v 54. minuti, ko je po akciji na desni strani neodločnost obrambe Blaugrane iz neposredne bližine kaznoval Juan Rodriguez . V nadaljevanju gostje niso pokazali pretirane želje po izenačenju, belo-modri pa so usodo Kataloncev zapečatili v 76. minuti, ko je Pablo Amo z glavo zadel vrata Barcelone, potem ko je obramba na čelu s Sylvinhom  signalizirala prepovedan položaj, ki pa ga stranski sodnik ni dosodil. V drugi sobotni tekmi je Sevilla remizirala brez zadetkov na gostovanju pri Murcii.

Deportivo je tako zmagal še šestič na zadnjih sedmih tekmah, Barcelona pa nadaljuje črni niz, saj je od zadnjih devetih prvenstvenih tekem dobila le eno. Na lestvici ima Real (75 točk) velik naskok pred Villarrealom (65). Beli balet potrebuje le še tri točke, da bi razblinil vse upe najbližjih zasledovalcev. Kraljevi klub bo imel prvo priložnost že naslednji konec tedna, ko bo gostoval pri Osasuni, nato pa sledi El Clasico, ko na Bernabeu prihaja ranjena Barcelona. Slednja ostaja na lestvici na tretjem mestu z 61 točkami. Sledijo Atletico (55), Racing Santander (53) in Sevilla (52). Deportivo, ki je bil večji del sezone na dnu lestvice, se je ob uspešni seriji prebil na sedmo mesto (49 točk) in lahko do konca sezone upa na nastop v Pokalu Uefa v naslednji sezoni.