21 ogledov

Prvič prva Hölzl, Tina 6.

veleslalom Aspen Maze
1/14
Zmagovalka veleslaloma v Aspnu je Nemka Kathrin Hölzl. To je njena prva zmaga v svetovnem pokalu. Črnjanka Tina Maze je osvojila šesto mesto. Maruša Ferk in Ana Drev nista dobili točk.

Nemka Kathrin Hölzl je zmagala na veleslalomu za svetovni pokal alpskih smučark v Aspnu. Druga je bila Avstrijka Kathrin Zettel, tretja pa presenetljivo Italijanka Federica Brignone. Črnjanka Tina Maze je bila z zaostankov več kot dveh sekund šesta. V finale se nista uvrstili preostali Slovenki; Ana Drev je prvo vožnjo končala na 34. mestu, Maruša Ferk pa na 46. mestu.

Mazejeva, četrta na uvodnem veleslalomu sezone v Söldnu, je 14. novembra v Leviju zasedla 12. mesto v slalomu, kar je njen najboljši izid v tej disciplini v karieri. Takoj nato je odpotovala na ameriško celino in že na prvem treningu zbolela. Zato nekaj časa ni mogla trenirati, tudi na na progi Lower Ruthies v Aspnu tako ni nastopila povsem zdrava.

| Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

Najboljša slovenska alpska smučarka je bila kljub temu po prvi vožnji peta s sekundo in 21 stotinkami zaostanka za Hölzlovo. Druga je bila Zettelova, sledili pa sta Švedinja Maria Pietilä Holmner in Avstrijka Eva Maria Brem. Italijanka Federica Brignone je s številko 34 po presenetljivo osmem času na prvi progi na drugi nastopila še boljše in tudi Mazejeva je za njo zaostala več kot sekundo.

Črnjanka je kljub temu izgubila le eno mesto. Zettelova je prva prehitela Brignonejevo, pred Mazejevo pa sta bili še Holmnerjeva in Bremova. Na koncu se je najbolj veselila petindvajsetletna Hölzlova. Svetovna prvakinja iz Val d'Isera februarja je ubranila vodstvo s prvega nastopa in s tem dosegla svojo prvo zmago v svetovnem pokalu. Zadovoljni so bili tudi v italijanskem taboru, saj je četverica končala med prvo deseterico.