12 ogledov

Rezervist Xavi sprejel darilo Almerie

Xavi, dos Santos in Ronaldinho se veselijo edinega gola na tekmi. Žurnal24 main
Rezervist Xavi je z zadetkom v 88. minuti prinesel Barceloni dragocene tri točke na srečanju z Osasuno ob lovu Kataloncev za vodilnim Realom, ki je v soboto klonil proti Almerii z 0:2.

Getafe : Espanyol 0:1

Tekma na Camp Nou se je začela z naletom Barcelone. Dve lepi priložnosti je že v uvodnih desetih minutah zapravil Lionel Messi. Tudi v nadaljevanju so imeli gostitelji več od igre, nogometaši Osasune pa so se posvetili predvsem branjenju vrat. V hitrih protinapadih so dvakrat prišli tudi pred vrata Victorja Valdesa, a so bili vselej premalo natančni. Še boljšo nogometno predstavo na ponosu Katalonije je sicer preprečilo močno deževje, ki v nadaljevanju ni bilo na strani gostiteljev. Četa Franka Rijkaarda je sicer poizkušala na vse mogoče načine premagati vratarja Ricarda, a je ta mrežo ohranil nedotaknjeno vse do 88. minute, ko je Giovani dos Santos na levi strani izigral dva obrambna igralca Osasune, nato podal do Andresa Inieste, ki je močno ustrelil, obramba gostiteljev je žogo odbila, a ta se je znašla pri rezervistu Xaviju, ki je z roba kazenskega prostora zadel prazno mrežo. Tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom so gostje prišli do še ene lepe priložnosti, a je močan izstrelek Cruchage vratar Valdes ukrotil.

Od ostalih nedeljskih tekem velja omeniti remija Villarreala in Atletica iz Madrida pred domačimi gledalci z 1:1. Rumena podmornica ni uspela premagati Mallorce. V vodstvo je sicer prišla v 26. minuti, ko je zadel Giuseppe Rossi, za izenačenje je 12 minut kasneje z 11-metrovke zadel Aggelos Basinas. Rdeče-beli iz prestolnice so si točke razdelili z Murcio. Za točko je v 62. minuti zadel Luis Garcia. Do pomembnih zmag v gosteh sta prišla tudi največji razočaranji (Valencia, Sevilla) dosedanjega dela prvenstva. Valencia je z 2:0 slavila v Valladolidu. Za netopirje sta zadela Juan Manuel Mata in David Villa. Sevilla pa je z 2:1 premagala Recreativo Huelvo. Za Andaluzijce, ki so od 40. minute igrali le z desetimi nogometaši (izključen je bil Masquera Romana), je dvakrat zadel pichichi (najboljši strelec lige) Luis Fabiano, ki ima na svojem računu v letošnji sezoni že 16 zadetkov.

Raul (Real) kar ni mogel verjeti, da jih je Almeria premagala z 2:0. © AFP

Za presenečenje kola je poskrbela Almeria, ki je v prvi sobotni tekmi premagala Real Madrid z 2:0. Nogometaši Almerie so srečanje začeli podjetno in so do vodstva prišli v 16. minuti, ko so hitro izvedli prosti strel, odbitek Ikerja Casillasa je v mrežo pospravil centralni branilec Juanito. V nadaljevanju si je Real pripravil nekaj priložnosti, a do izenačenja ni prišel. Gostitelji so vodstvo podvojili v prvi minuti nadaljevanja, ko je Fabio Cannavari v kazenskem prostoru Reala na nedovoljen način zaustavil Alvara Negreda. Nekdanji član Realove druge ekipe – Castille – je kar sam izvedel 11-metrovko in suvereno premagal vratarja galaktikov. Po visokem zaostanku so devetkratni evropski prvaki vse moči stavili v napad. Najbližje znižanju izida je bil Raul, ki je z bližine streljal z glavo, a je njegov strel z roko ustavil brazilski vratar Alves. Slednji je tudi v nadaljevanju spravljal v obup napadalce Reala. Almeria, ki prvič nastopa med špansko elito po 27 letih, pa je pretila iz hitrih protinapadov.

Po tekmi je strateg vodilne španske ekipe Bernd Schuster z dvignjeno glavo povedal: »Nisem preveč zaskrbljen. Poraz je prišel ob pravem času. Mislim, da se bomo hitro pobrali. To srečanje sicer le prikazuje, da je španska liga najboljša na svetu, saj lahko majhen klub užene precej bolj zveneče ime.«

V preostalem sobotnem srečanju je Deportivo, ki je imel v zadnjem obdobju ogromno težav s poškodbami, premagal Betis. Za nogometaše iz Galicije je edini zadetek v 35. minuti po podaji Fabricia Collocinija dosegel Paolo Amo. Branko Ilič (Betis) ni nastopil. Na lestvici ima Real (53 točk) šest točk naskoka pred Barcelono. Tretji je Espanyol (42), sledita Villarreal (39) in Atletico (38).