11 ogledov

Domači poraz Marchiola Prvačine

odbojka cev - cev - main Žurnal24 main
Odbojkarji Marchiola Prvačine so v prvi tekmi šestnajstine finala pokala CEV doma izgubili proti ruski ekipi Iskra Odincovo z 0:3 (-19, -29, -17). Povratna tekma v Rusiji bo v soboto, 27. oktobra.

V dobrem vzdušju pred polnimi tribunami je ekipa Marchiol Prvačina, sicer tretjeuvrščena v slovenskem prvenstvu, nudila dostojen odpor izjemno močni ruski Iskri iz Odincova, ki pa je vseeno pričakovano vknjižila zmago v treh nizih. V prvem nizu so Rusi kmalu povedli s 6:1 in 8:2. Z močnimi začetnimi udarci in kombinatorno igro v polju vodstva niso izpustili iz rok. Čeprav se jim je Prvačina približala na 12:16, so bili v nadaljevanju znova prepričljivejši in po 28 minutah povedli z 1:0 v nizih.

Drugi niz je bil najbolj izenačen ter najbolj zanimiv. Varovanci trenerja Danila Berlota so z uspešnim sprejemom dobro organizirali napad, izvrstno pa so zaigrali tudi v obrambi. Pri prvem tehničnem odmoru so vodili z 8:3, kasneje tudi 11:6. Iskra se jim je nevarno približala na 12:13, a so bili v nadaljevanju znova boljši gostitelji. Pri 24:21 so zapravili kar tri zaključne žoge, kasneje pa so jim Rusi izničili še štiri, naposled pa sami drugo izkoristili. Začetek tretjega niza je ponudil izenačeno igro. Prvačani so povedli s 5:2, a so jih varovanci srbskega trenerja Zorana Gajića pri osmi točki ujeli in zatem z odlično igro v vseh elementih ušli na neulovljivih 21:12.