8 ogledov

Edmonton povozil Calgary

Calgary Flamesi niso našli recepta, kako premagati Mathieuja Garona, ki je zbral Žurnal24 main
V hokejski ligi NHL so bile odigrane tri tekme. Na dveh smo bili priča tesnemu izidu, medtem ko vprašanja o zmagovalcu ni bilo na tekmi med Edmontonom in Calgaryjem, saj so Oilersi slavili kar s 5:0.

Liga NHL

New Jersey : Pittsburgh 4:3
Colorado : Phoenix 3:4
Edmonton : Calgary 5:0

V ligi NHL so bile odigrane zgolj tri tekme. Na prvih dveh je bil zmagovalec vse do konca neznan, medtem ko so Edmonton Oilersi "povozili“ Plamene iz Calgaryja . Pohod na zmago so "Naftarji“ začeli že v prvi tretjini. V šesti minuti je namerč zadel Fernando Pisani , dobre pol minute pred koncem pa je vodstvo na 2:0 povišal Dustin Penner . V drugi tretjini so gledalci lahko videli samo en gol, dosegel pa ga je Ales Hemsky , ki je izkoristil igro z igralcem več. Tudi v zadnjem delu igre je promet potekal bolj ali manj v eno smer, in sicer proti vratom novopečenega vratarja Flamesov Josepha Curtisa . Po enajstih minutah igre je zadel branilec Steve Staios , končni izid za 5:0 pa je samo minuto kasneje postavil Sam Gagner.

Oilersi so po dveh zaporednih porazih spet dokazali, da lahko igrajo in, kar je najpomembnejše, zadevajo tudi brez njihovega najboljšega strelca Shawna Horcoffa . Devetindvajsetletni Horcoff, ki je v tej sezoni v 53 tekmah zbral kar 50 točk, je namreč poškodovan - ta teden ga čaka operacija levega ramena -, in v tej sezoni ne bo več mogel pomagati svojim klubskim kolegom. Kako ga soigralci cenijo, dokazujejo tudi besede strelca četrtega gola Staiosa: "Obstajata samo dva načina, kako se soočiti z dejstvom, da moraš igrati brez najboljšega igralca. Eden je, da to izrabiš kot izgovor za slabe predstave, drugi pa je, da daš vse od sebe, kar smo tokrat storili mi."

Omenimo še 24 uspešnih obramb Mathieuja Garona , ki je ohranil mrežo nedotaknjeno. Povsem drugače kot Garonu se je godilo njegovemu nasprotniku Curtisu Josephu, ki je, potem ko je v Calgary prestopil pred enim mesecem, zanje odigral svojo prvo tekmo. Zagotovo si ni želel takega debija, tako kot si tako visokega poraza ni želel njegov trener Mike Keenan : "Na začetku tekme smo bili povsem brez življenja. Še sam ne vem zakaj. Da je ekipa pripravljena na boj, je tenerjevo delo. Fantje očitno niso bili pripravljeni in sam prevzemam vso odogovornost za tako visok poraz."

Zach Parise je odločil tekmo v New Jerseyju. © Action Images

Tekmo v New Jerseyju je odločil Zach Parise , ki je po vsega 37 sekundah dodatnega časa dosegel odločilni gol in poskrbel za popoln preobrat na tekmi, ki jo je imel Pittsburgh skoraj že dobljeno, saj je v drugi tretjini povedel z 2:0, v zadnji pa s 3:1. Parise je na tekmi skupaj dosegel kar dva gola, tudi tistega za 3:2, pri izenačenju na 3:3 pa je bil med podajalci. S 63 točkami se je New Jersey zdaj izenačil na drugem mestu zahoda s Pittsburghom in Philadelphio , ki za nameček prav tako sodita v atlantsko skupino, boljša je le Ottawa , ki je doslej zbrala 68 točk.

V Denverju pa je Phoenixu zmago dobro minuto in pol pred koncem podaljška zagotovil Shane Doan . Podobno kot New Jersey je tudi Phoenix poskrbel za preobrat, saj je Radim Vrbata dobre tri minute pred koncem rednega dela izid poravnal na 3:3.