19 ogledov

Po Tini in Petri četrti tudi Matevž

Matevž Petek se je tako kot Tina Maze in Petra Majdič izkazal s četrtim mestom. Žurnal24 main
Svetovno prvenstvo v deskanju na snegu se je za Slovence končalo z dvema 4. mestoma. Po Roku Flandru na paralelnem slalomu je v akrobatskih skokih to uspelo še Matevžu Petku.

SP v deskanju na snegu, akrobatski skoki (M)

1. M. Koski (FIN) 55,6 točke
2. S. Smits (BEL) 53,0
3. S. Gimpl (AVS) 51,0
4. M. Petek (SLO) 49,6

Slovenec Matevž Petek je zasedel četrto mesto v skokih prostega sloga na svetovnem prvenstvu v deskanju na snegu, ki se je končalo v Gungvonu v Južni Koreji (49,6 točke). Zlato je osvojil Finec Markku Koski (55,6), drugi je bil Belgijec Seppe Smits (53,0), tretji pa Avstrijec Stefan Gimpl (51,0). Ostali Slovenci se niso uvrstili v finale. Petek je zmagal v prvi kvalifikacijski skupini (27,9), Marko Grilc je bil osmi (24,5) in skupno 14., Domen Bizjak 12. (20,5) in skupno 25., Matevž Pristavec pa je bil v prvi skupini 16. (15,4), kar pomeni končno 34. mesto.

Finec Markku Koski je osvojil zlato. © Reuters

Po srebru iz leta 2005 je Petek, 25-letni Celjan, dosegel drugo najboljšo slovensko uvrstitev na SP v disciplinah prostega sloga. "Škoda, bil sem zrel za medaljo. V kvalifikacijah in na treningu mi je šlo res dobro," je dejal Petek, ki je bil hkrati zadovoljen, da je prebrodil rezultatsko krizo in se nadeja dobrih skokov in posledično rezultatov v nadaljevanju sezone. Petek je sicer premagal branilca naslova Mathieuja Crepla iz Francije, ki je bil sedmi, vendar mu ostaja grenak priokus, saj je bronasto medaljo zgrešil za 1,4 točke, njegova ocena, 27,9, pa je bila hkrati najvišja kvalifikacijska ocena dneva. Slovenci so na tem SP ostali brez odličja z dvema četrtima mestoma; Rok Flander je bil četrti v paralelnem slalomu.

V petih disciplinah prvenstva je največ medalj in najžlahtnejšo zbirko osvojila Avstrija s tremi zlatimi, dvema srebrnima in bronastim odličjem, Švica ima po eno zlato in srebro ter dva brona, Kanada na tretjem mestu pa po eno medaljo vsake barve.