24 ogledov

Kopitar Kralje poslal na vrh

Anže Kopitar je v letošnji sezoni zbral že 40 točk (15 golov in 25 podaj), kar g Žurnal24 main
Hokejisti Los Angeles Kings so po levji zaslugi Anžeta Kopitarja, dosegel je gol za izenačenje in podajo, ter zadel še kazenski strel, na gostovanju ugnali Minnesoto.

Los Angeles Kings so na gostovanju pri Minnesoti Wild izgubljali že z 2:0, ko je preobrat zrežiral slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar.

Hrušičan je ob koncu prve tretjine podal Jarrettu Stollu, ki je ob igralcu več na ledu znižal na 2:1, da bi sam 18 sekund pred koncem druge tretjine z zadetkom postavil končni izid rednega dela (2:2). Kopy je odličnega vratarja Niklasa Backstroma premagal ob premoči dveh igralcev več na ledu, pred tem pa sam poskrbel za izključitev nasprotnega igralca.

Kralji ob power playju igrajo obupno, saj so v vsej sezoni ob 27 izključitvah nasprotnih igralcev mrežo zatresli le trikrat in še to dvakrat na zadnji tekmi v Minnesoti. Zmagovalca so odločili kazenski streli, kjer je prvi zadel prav Kopitar, ki je plošček poslal v mrežo med nogami Backstroma. Odločitev je padla v peti seriji izvajanja kazenskih strelov, ko je najprej Michal Handzus zadel za vodstvo Kraljev, nato pa je Jonathan Quick ustavil strel Anttija Miettinena.

"Začetek res ni bil najboljši, toda to sploh ni pomembno. Na koncu dneva sta pomembni dve točki. Škoda, ker smo si jih zagotovili šele po podaljšku, saj smo bili v rednem delu veliko boljše moštvo." Kopitar pridno nabira točke in jih ima trenutno osem, največ med vsemi v svoji ekipi. Kralji so na zadnjih šestih tekmah zmagali kar petkrat in zasedajo vrh Pacifiške divizije.