15 ogledov

Znova Sagan, Contador ostaja rumen

To je bila druga etapna zmaga Slovaka Petra Sagana na kolesarski dirki Pariz-Nic
1/12
Slovak Peter Sagan (Liquigas) je na kolesarski dirki Pariz-Nica dosegel drugo etapno zmago. Španec Alberto Contador (Caisse d'Epargne) je obdržal rumeno majico vodilnega.
Italijan Daniele Bennati (Liquigas) je zmagovalec tretje etape kolesarske dirke od Tirenskega do Jadranskega morja. Z zmago na 159 kilometrov dolgi preizkušnji od San Miniata do Monsummano Terma je Bennati tudi prevzel skupno vodstvo, zdaj ima štiri sekunde naskoka pred doslej vodilnim Nemcem Linusom Gerdemannom (Milram). Edini slovenski predstavnik na dirki Simon Špilak (Lampre) je današnjo etapo v sprintu glavnine končal na 57. mestu, skupno pa je 39. (+ 0:14).

Slovak Peter Sagan (Liquigas) je na kolesarski dirki Pariz−Nica dosegel drugo etapno zmago. Najhitrejši je bil na današnji 157 kilometrov dolgi preizkušnji od Pernes-les-Fontainesa do Aix-en-Provenca. Španec Alberto Contador (Caisse d'Epargne) je obdržal rumeno majico vodilnega.

Contador, zmagovalec dirke leta 2007, je na cilj pripeljal na tretjem mestu, potem ko je prva zasledovalna skupina do cilja skorajda ujela ubežnega Slovaka. Na drugem mestu je z dvema sekundama zaostanka etapo končal Italijan Mirco Lorenzetto.

Najboljši slovenski kolesar na dirki Jani Brajkovič (RadioShack) je bil v skupini z zaostankom 25 sekund in je osvojil 42. mesto, skupno pa je 17. (+ 1:56). V ozadju sta tako na današnji etapi kot v skupnem seštevku
Gorazd Štangelj (Astana) in Tadej Valjavec. Prvi je etapo končal na 119. mestu (+ 16:50), skupno pa je 134. (+ 32:38), medtem ko je bil Valjavec 128. (16:50), skupno je kolesar ekipe AG2R 127. (+ 31:15). Borut Božič (Vacansoleil) današnje etape ni končal.

V soboto bodo kolesarji vozili gorsko etapo od Peynieja do Tourrettes-sur-Loupa, dirka se bo končala v nedeljo.