23 ogledov

Slovan na povratno z -2, Cimos naprej

Matevž Čemas je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec Slovana. (Foto: Boštjan Žurnal24 main
Branik je premagal Kolubaro in se uvrstil v četrtfinale pokala pokalnih zmagovalcev. Cimos je prek Eskilstune prišel v četrtfinale pokala challenge. V slednjem je Slovan z Arendalom izgubil na prvi tekmi.

Slovan tesno klonil na Norveškem
Rokometaši Slovana so v prvi tekmi osmine finala evropskega pokala challenge izgubili z norveškim Arendalom z 19:21 (11:12). Ljubljanski rokometaši so na prizorišče obeh tekem osmine finala prišli v zgodnjih jutranjih urah, ob 16. uri pa jih je že čakal prvi obračun s trenutno četrtouvrščeno ekipo v norveški elitni ligi. Izbranci trenerja Aleša Repine so bili - navkljub zdesetkani zasedbi (v Skandinavijo so pripotovali z dvema vratarjema in le osmimi igralci v polju) ter utrujenosti po dolgi poti - povsem enakovredni favoriziranim gostiteljem, ki so si odločilno prednost priigrali v sami končnici.

Tekma je bila vseskozi negotova, na koncu pa je odločila daljša klop in svežina norveških rokometašev. Ljubljančani so sicer dobro igrali v obrambi, poleg občasnega slovenskega reprezentanta Matevža Čemasa, s sedmimi goli tudi najbolj učinkovitega strelca tekme, pa se je izkazal tudi ljubljanski vratar Gregor Župič, ki je zaustavil kar 21 tekmečevih strelov. "Ekipi sta zelo izenačeni. Na nedeljskem povratnem obračunu bodo odločale malenkosti, a napredovanje ni izključeno," je po prvi tekmi dejal strateg zdesetkane ljubljanske zasedbe. Povratna tekma pa se bo igrala že v nedeljo in sicer ob 18. uri.

Cimos v četrtfinale pokala challenge
Rokometaši koprskega Cimosa so se uvrstili v četrtfinale pokala challenge, potem ko so izločili ekipo Eskilstuna Guif. Koprčani so že na prvi tekmi na Švedskem zmagali s 33:32, na tokratni povratni tekmi pa na domačem igrišču z 32:24 (16:12). Slovensko-švedski klubski obračun je bil izenačen le v uvodnih dvajsetih minutah, nato pa so Koprčani, ki veljajo za nekakšne papirnate favorite v tem evropskem tekmovanju, pohodili stopalko za plin in na odmor odšli s štirimi goli prednosti (16:12), v drugi polovici tekme pa še oplemenitili svoje vodstvo in se zasluženo uvrstili v četrtfinale. Na tekmi je blestel vratar Jure Vran, ki je zbral kar 27 obramb, od tega je ubranil tudi pet sedemmetrovk.

Branik napredoval v četrtfinale
Rokometaši mariborskega Branika so se uvrstili v četrtfinale evropskega pokala pokalnih zmagovalcev. Branik je že na prvi tekmi osmine finala v gosteh ugnal srbsko Kolubaro iz Lazarevca s 40:26 (21:12), na sobotni povratni tekmi v dvorani Tabor pa z 32:27 (13:13). Četrtfinalni žreb bo v torek na Dunaju. Tekmo so bolje pričeli gostje iz Lazarevca, ki so v uvodnih minutah povedli z 2:0. V 8. minuti so mariborski rokometaši z golom Simona Razgorja izenačili na 3:3, a so rokometaši iz Lazarevca v 13. minuti ponovno ušli na +2. V vratih Branika je nerazpoloženega Aljošo Čudiča zamenjal Boštjan Grm, ki je z nekaj zaporednimi obrambami dal zagon svojim soigralcem. Mariborčani so nato iz minute v minuto višali razliko, Blažu Kleču pa je dobrih sedem minut pred koncem polčasa uspelo povišati na 13:9. Te razlike pa gostitelji niso zadržali do odhoda na odmor, Milan Blagojević je namreč nekaj sekund pred koncem zadel za 13:13. Uvod v drugi polčas je pripadel Mariborčanom, ki so ves čas nadzorovali izid. Ko je Jan Gregorc v 47. minuti zadel za 25:19, so tudi gledalci v dvorani Tabor začutili, da je nova evropska zmaga zelo blizu. Gosti iz Srbije v nadaljevanju niso več imeli želje po preobratu in četrta zaporedna evropska zmaga Maribor Branika je bila tako tudi uradno zabeležena.