12 ogledov

Perez dobil 18. etapo Vuelte

evansAFP1 Žurnal24 main
Španec Luis Perez Rodriguez je zmagovalec 18. etape kolesarske dirke po Španiji. V vodstvu je še naprej Denis Menčov, ki je bil tokrat tretji.
Luis Perez Rodriguez, tekmovalec moštva Cajasur, je v cilj 153,5 km dolge etape od Talavera de la Reine do Avila prišel z 41 sekundami prednosti pred drugouvrščenim Avstralcem Cadelom Evansom in tretjeuvrščenim Rusom Denisom Menčovim. V skupni razvrstitvi še naprej vodi Menčov, na drugo mesto pa je napredoval Evans (+2:27). Doslej drugouvrščeni Rus Vladimir Jefimkin je zdrsnil na peto mesto (+4:27).

Rodriguez je najbolje opravil s četrtkovo etapo, v kateri je kolesarska karavana morala premagati dva zahtevna vzpona prve in druge težavnostne kategorije. Oba - prvega na 1580 metrov visoki Porte de Mijares in drugega na 1520 m visoki Porte de Navalmoral - je dobil Italijan Franco Pellizotti, etapne zmage pa se je veselil španski veteran Perez. Poklicni kolesar od leta 1995, ki se bo po koncu sezone upokojil, je približno deset kilometrov pred ciljem bliskovito napadel in si do cilja prikolesaril kar lepo prednost.

Jefimkin z drugega na peto
V 18. etapi španske pentlje je manjši polom doživel do te etape drugouvrščeni Rus Vladimir Jefimkin, ki je za zmagovalcem zaostal 3:07 minute, za neposrednimi tekmeci za visoka mesta pa več kot dve minuti. Zaradi tega je zdrsnil na peto mesto, drugo mesto v skupni razvrstitvi pa je zasedel Avstralec Evans, ki za vodilnim Menčovim zaostaja 2:27 minute.

V petek bo na sporedu 135 km dolga preizkušnja od Avila do Alta de Abantosa.