9 ogledov

Inter iztržil le remi

Samuel Et'o je na prvi tekmi za Iter dosegel svoj prvi gol. Žurnal24 main
Nogometaši Milana so v prvem kolu italijanskega državnega prvenstva z 2:1 ugnali Sieno. Oba zadetka je prispeval Alexandre Pato. Inter in Bari sta se razšla brez zmagovalca.
Milan je imel na gostovanju pri Sieni nekaj težav, a so rossoneri na krilih razpoloženih Alexandra Pata in Ronaldinha uspeli streti odpor gostiteljev. Rdeče-črni so povedli v 29. minuti. Ronaldinho je lepo podal v kazenski prostor do Pata, ki je lepo akcijo rutinirano zaključil. Siena je udarec vrnila le pet minut kasneje, ko je odbitek v mrežo Milana pospravil Abdelkader Ghezzal. A četa debitanta na trenerskem stolčku, vsaj kar se prvoligaških tekem tiče, Leonarda se ni dala. Nogometaši iz mesta mode so zmagovito akcijo izpeljali v tretji minuti nadaljevanja. Akcijo je ponovno začel Ronaldinho, ki je z izvrstno podajo našel Mathieuja Flaminija. Francoz je "s prve" podaljšal do Pata, ki mu ni bilo težko zadeti prazne mreže. Začelo se je tudi italijansko nogometno državno prvenstvo. Na prvi sobotni tekmi sta se Bologna in Fiorentin razšli brez zmagovalca z 1:1. Gostitelje je v 24. minuti v vodstvo popeljal Pablo Daniel Osvaldo. Za točko vijoličastih iz Firenc pa je v 65. z močnim strelom z roba kazenskega prostora poskrbel Romun Adrian Mutu.

Inter je pot do ubranitve naslova, brez Zalatana Ibrahimoviča, ki je odšel v Barcelono, začel na domačem terenu proti Bariju, a start ni bil ravno uspešen, saj je iztržil le remi. Juventus, okrepljen z brazilskim nogometnim virtuozom Diegom, na olimpijskem stadionu v Torinu z minimalno zmago ugnal Chievo, Roma pa se je z 2:3 opekla pri Genoi. Za slovenske nogometne navdušence je bil bržkone najbolj zanimiv obračun med Udinesejem Samirja Handanovića in povratnikom med italijansko nogometno elito Parmo. Skoraj polovico tekme je kazalo, da bo slovenskih reprezentant prvo novo sezono začel brez točk, a je Antonio Di Natale v 89. minuti tekme zadel za končnih 2:2.