9 ogledov

Domžale spet na vrhu

Domžalčani so se z zmago proti Velenju spet zavihteli na prvo mesto. Žurnal24 main
V derbiju osmega kola PrveLige Telekom Slovenije je Maribor s 4:3 premagal Gorico. Nedeljska tekma med Primorjem in Dravo je zaradi burje odpadla. Domžale so doma ugnale Rudar iz Velenja.

Prva Liga Telekom, 8. kolo

Nafta : Koper 2:0
CM Celje : Interblock 0:0
Maribor : HIT Gorica 4:3
Primorje : Drava (odpovedano)
Domžale : Rudar 2:1

Po reprezentančnem premoru se je nadaljevala PrvaLiga Telekom v nogometu. V nedeljo so Domžalčani pred svojimi navijači premagali Rudar iz Velenja . Prvi gol za prvake je po uigrani akciji v 36. minuti dosegel Luka Žinko . Tudi v drugem polčasu so na igrišču prevladovali Domžalčani. Premoč so kronali v 59. minuti, ko je Jože Benko s strelom z glavo povišal vodstvo. Po vodstvu z 2:0 so ravbarji popustili, kljub temu pa so Velenjčani uspeli doseči le en gol – častni zadetek za Rudar je v 84. minuti z glavo dosegel prvi strelec lige Edin Junuzović . Z zmago so Domžale po enem dnevu spet prevzele vodstvo na lestvici.

Prva tekma 8. kola je bila odigrana v Lendavi, kjer so nogometaši Nafte gostili Koprčane . Po porazu proti Interblocku so se oslabljeni domačini (večji del tekme je zaradi dveh rumenih kartonov manjkal Siniša Janković , dvoboj pa so končali tudi brez Damjana Ošlaja ) v prvenstvo vrnili s peto letošnjo zmago, svojo mrežo pa so znova obdržali nedotaknjeno. Številčno močnejši gosti so v prvem polčasu zapravili nekaj priložnosti, v drugem pa so bili učinkovitejši domači nogometaši. V 48. minuti je po podaji Cabana Vassiljev  s 15 metrov s pravo bombo poslal žogo pod prečko, v 74. minuti pa je končni izid srečanja postavil Gerenčer, ki je zadel levi spodnji kot z roba kazenskega prostora.

V Ajdovščini 1. oktobra

Tekma med Primorjem in Labodom Dravo bo na sporedu 1. oktobra ob 15.30. Tekmo so v nedeljo morali prestaviti, saj je v Ajdovščini pihal premočan veter.

Tekma v Celju ni ponudila posebnih nogometnih užitkov. Še najbolj zanimiv je morda podatek, da so Celjani še na šesti tekmi zapored ostali brez zmage (trije neodločeni izidi, trije porazi). Pravih priložnosti si ekipi, ki sta ju vodila Slaviša Stojanović (Celje) in Igor Benedejčič , ki na klopi Interblocka še vedno nadomešča Alberta Bigona , nista priigrali, na koncu sta si zasluženo razdelili plen in ostali v drugi polovici prvenstvene lestvice.  Za Ljubljančane sta imela najlepši priložnosti Zoran Zeljkovič in Ermin Rakovič , za domače pa Roki Štraus . V tekmi, v kateri sta se ekipi odločili za previdnejšo taktiko, so bili do konca tekme gledalci "nagrajeni" le z redkimi streli, ki pa so bili vse prej kot nevarni.

Pavlovič in soigralci so si zaploskali za zmago. © Saša Despot

Tekma v Mariboru je postregla s pravim ognjemetom zadetkov. Začelo se je v 7. minuti, ko so domači povedli po lepem strelu Reneja Miheliča . Kmalu nato je goriško moč pokazal Nebojša Kovačevič , ki je kaznoval izlet Marka Raniloviča iz njegovih vrat. Za tretji gol tekme je poskrbela všečna akcija Niltona, Miheliča in Daliborja Volaša , ki jo je slednji učinkovito končal. Maribor se po vodstvu ni ustavil, nasprotno, za 3:1 je poskrbel Nilton z natančno odmerjenim strelom s 25 metrov. Vijoličasti so ob živahnem občinstvu imeli še dve izredni priložnosti, a Pavlovič in Tavares nista povišala vodstva. Na začetku drugega polčasa se je neučinkovitost kruto maščevala, saj so vijolični po dveh napakah obrambe dobili dva gola: zadela sta Jorge Ferreira in Nebojša Kovačevič z enajstmetrovkama. Zaradi izključitve Ferreire so vijolični kar pol ure igrali z nogometašem več in si pripravili izjemno veliko priložnosti, vendar je imel Vasja Simčič svoj večer. Končno jim je uspelo zadeti v 90. minuti, ko je stalne napade nadgradil Dragan Jelič .