Paralelc': v olimpijski vasi Tina druga!

Maria Pietilä Holmner in Tina Maze
1/18
Reuters
Tina Maze je na prav posebni tekmi svetovnega pokala v alpskem smučanju - paralelni preizkušnji na hribu v olimpijski vasi v Münchnu - osvojila drugo mesto. V finalu je bila boljša Maria Pietilä Holmner.

Tina Maze se iz Münchna vrača z drugim mestom. V osmini finala ni imela nobenih težav s Švicarko Dominique Gisin (92 stotink prednosti). Po dobrem startu v drugem teku četrtfinala pa je za preboj med štiri najboljše za 33 stotink premagala še eno Švicarko Fabienne Suter. V polfinalu se je pomerila z Italijanko Daniela Merighetti. Prvi tek je Črnjanka dobila za 50 stotink, v drugem pa je Tinina tekmica padla. V finalu je Mazejeva smučala proti Švedinji Marii Pietilä Holmner. Prvi tek je dobila za 12 stotink, v drugem pa je bila boljša Maria in najboljša slovenska smučarka se je morala zadovoljiti z drugim mestom. Dvoboj za tretje je proti Merighettijevi dobila Avstrijka Elisabeth Goergl.

"Drugo mesto je vsekakor zelo dober rezultat, še posebej po vsem tem, kar je bilo na zadnjih tekmah. Tina je fenomenalno odreagirala in se prebila v finale ter pokazala tisto, kar mora športnik pokazati. Stopnjevala je nastope in pokazala vse boljše vožnje. Malo je zmanjkalo, a smo zelo zelo zadovoljni," je po tekmi dejal vodja ekipe Tine Maze, Andrea Massi.

V moški konkurenci je zmagal Hrvat Ivica Kostelić, potem ko je v drugem teku finala Francoz Julien Lizeroux zgrešil vratca. Tretje mesto je osvojil Američan Bode Miller. Najboljši na tem paralelc'u pred 25.000 navijači so si razdelili 200 tisoč švicarskih frankov (40.000 za zmagovalca, 30.000 za drugouvrščenega - torej tudi za Mazejevo). Poleg tega so podelili še točke za skupni seštevek svetovnega pokala, tako kot na vsaki drugi tekmi.

V skupnem seštevku je pri moških vodstvo prevzel Michael Walchhofer, ki je sicer izpadel že v prvem krogu, a dobil 15 točk in tako prehitel doslej vodilnega Švicarja Silvana Zurbriggna, ki v Nemčiji ni nastopil. Pri ženskah je vrh ostal nespremenjen, vodi Maria Riesch pred Lindsey Vonn, zato pa se je Tina Maze povzpela na četrto mesto s 453 točkami.