12 ogledov

Sacramento prekinil Utahov niz

vujacicLA_main_AFP Žurnal24 main
Sacramento je z zmago s 117:104 prekinil niz desetih zaporednih Utahovih zmag v ligi NBA. Nastopili so tudi vsi Slovenci. Vsi razen Nesteroviča so se lahko veselili novih zmag.

* po podaljšku

V Charlottu sta se pomerili ekipi domačih Bobcatsov in New Jersey Netsov . Uspešnejši so bili slednji, ki so slavili zmago s 104:90. K njej je največ prispeval Jason Kidd , ki je dosegel nov trojni dvojček (19 točk, enajst skokov in trinajst asistenc). Najboljša strelca sta bila Richard Jefferson s 23 točkami pri gostih in Gerald Wallace z 21 točkami pri domačih. Član Netsov Boštjan Nachbar je prispeval pet točk (met iz igre 2/3, trojke 1/2) in tri skoke.

V Torontu so Los Angeles Clippersi presenetili domače Raptorse z rezultatom 102:98. Junak tekme je bil Corey Maggette , ki je dosegel 35 točk in devet skokov. Pri gostiteljih je Chris Bosh dosegel 29 točk in prispeval še dvanajst skokov. Za Raptorse je Rašo Nesterovič igral slabih 17 minut in v tem času prispeval tri točke in dva skoka.

Carmelo Anthony je k zmagi Denverja prispeval neverjetnih 49 točk. © Action Images

Los Angeles Lakersi so dosegli novo zmago, tokrat na gostovanju pri Orlandu . Pri zmagovalcih je blestela naveza Bryant - Gasol , ki je nasprotniku nasula 66 točk. Bryant (igral je s poškodovanim mezincem) je dosegel 36 točk, zraven tega pa še deset skokov in šest podaj. Saša Vujačič nadaljuje niz dobrih iger na zadnjih tekmah. Za zmagovalce je na parketu prebil petnajst min in v tem času zadel tri trojke in skupaj k zmagi prispeval deset točk in dva skoka.

Sacramento Kingsi so na domačem parketu prekinili niz desetih zaporednih zmag Utah Jazzov in zmagali s 117:104. Najboljši strelec pri gostiteljih je bil Kevin Martin s 27 točkami, pri gostih pa Carlos Boozer , ki je ob 23 točkah še dvanajstkrat uspešno skočil za žogo. Beno Udrih je pri zmagovalcih igral 25 minut in v tem času dosegel štiri točke ter prispeval še dva uspešna skoka in podaji.

Strelski izkupiček večera je uspel Carmelu Anthonyju , ki je k zmagi Denverja nad Washingtonom s 111:100 prispeval 49 točk. Primož Brezec je ob zmagi Detroita nad Portlandom z 91:82 igral eno minuto, svoje statistike pa ni izboljšal.