17 ogledov

Osmica za Matavža

Slovenski reprezentant Tim Matavž je z dvema goloma odločil domačo tekmo Groningena z AZ Alkmaarjem (2:0). To sta bila že deveti in deseti zadetek v sezoni za Primorca, ki zadnje čase ne zna zgrešiti.
Tim Matavž je bil izbran za igralca tekme proti AZ Alkmaarju, na spletni strani goal.com pa prejel najvišjo oceno 8.

Emmanuel Adebayor mu bo po vsej verjtnosti "pokvaril" prestop k Juventusu, toda to ne ustavi Tima Matavža, ki pri Groningenu še naprej pridno zbira zadetke in si dviguje ceno. Ob zmagi nad AZ Alkmaarjem je zadel po enkrat v vsakem polčasu in svoje moštvo spet dvignil na tretje mesto na lestvici.

Matavž je za vodstvo zadel v enajsti minuti, ko je nasprotnega vratarja presenetil z nenadnim strelom ob njegovi bližji vratnici, "dvojčka" pa je zaključil v 90. minuti. Njegov soimenjak in soigralec Tim Sparv je bil dobrih deset minut prej izključen, kot tudi nasprotni nogometaš Hector Moreno. Na listi strelcev je Matavž zdaj šesti, še vedno pa (pre)močno vodi NEC-ov Björn Vleminckx s 13 goli. V 18. kolu sta igrala tudi preostala slovnska "Nizozemca": Aleksander Radosavljevič je ob remiju ADO Den Haaga z Rodo sodeloval do 61. minute, medtem ko je Dalibor Stevanovič (Vitesse) doma izgubil proti velikanu Ajaxu (0:1).