Košarkarji Uniona Olimpije niso edini naši predstavniki v košarkarski Evroligi. V njej s svojimi klubi sodelujejo tudi nekateri legionarji. Kako so igrali v prvem kolu, si preberite v nadaljevanju.

Prokom : CSKA 69:88
Virtus : Žalgiris 81:75
Panathinaikos
: Lottomatica 86:83

Prvi evroligaški večer s klubskega vidika sicer ni minil v znamenju Slovencev, saj je Union Olimpija klonil na gostovanju pri tudi na papirju močnejši ekipi Montepaschi Sienna. Drugače so se predstavili posamezni košarkarji, ki si kruh služijo pri evropskih velikanih. Kot prvi se je že v ponedeljek predstavil Matjaž Smodiš v dresu CSKA. Moskovčani so v gosteh premagali Prokom z 88:69, Smodiš, ki je tekmo začel v prvi peterki, pa je v dobrih 26 minutah k zmagi prispeval 18 točk in sedem skokov ter bil prvi strelec in skakalec svoje ekipe.

Erazem Lorbek © AFP

V sredo zvečer so na parket stopili še preostali Slovenci. Sani Bečirović je tekmo prav tako začel v prvi postavi, k domači zmagi Panathinaikosa nad rimsko Lottomatico s 86:83 pa je prispeval 9 točk v 13 minutah. V dresu Lottomatice je igral še en legionar – Erazem Lorbek , ki je na parketu prebil 25 minut, dosegel 18 točk in zbral pet skokov ter bil drugi strelec na tekmi. Več (25) točk je dal njegov soigralec Jon Steffanson. V dresu Rome je zaigral tudi eden od prvih legionarjev, Gregor Fučka , ki pa ni bil strelsko razpoložen.

Tudi Jaka Lakovič je tekmo v dvorani Pionir med Barcelono in Partizanom začel v prvi peterki. H končnemu izidu 81:78 za domači Partizan je Lakovič v 37 minutah prispeval 21 točk, kar pa ni bilo dovolj za zmago španske ekipe. V sredo zvečer je v dresu Žalgirisa igral tudi Goran Jurak . V 18 minutrah je dosegel šest točk in zbral devet skokov. Kljub Žalgirisovi prevladi v skoku pod obema košema – ob Juraku jih je devet zbral tudi De Juan Collins – so bili na koncu z 81:75 boljši košarkarji bolonjskega Virtusa. V četrtek se bosta v dresu Fenerbahčeja v Evroligi predstavila še mlada reprezentanta Emir Preldžić in Gašper Vidmar .