21 ogledov

Mišice, cofi, penis in rekordi

1/28
Tekmo tedna so z 29:20 dobili NY Jets. Brett Favre je za poražene Vikings v odločilni akciji podal … prestreženo žogo. Pred tem je prestavil nekaj rekordnih mejnikov in se zapletel v seksualni škandal.
Mišice, cofi (tukaj ciljamo na navijačice), Favre in tekmeci v akciji – poglejte v galeriji.

Po petem tednu ni več neporažene ekipe. Indianapolis Colts (3-2) so z 19:9 premagali do tega tedna neporažene Kansas City Chiefs (3-1), kar pomeni, da se je prvič po 40 letih zgodilo, da v ligi ni ekipe, ki bi sezono začela s štirimi zmagami in brez poraza. Dominirali sta obrambi, ob začetku zadnje četrtine so Colts vodili s štirimi prostimi streli proti trem, nakar je Mike Hart (zamenjal je poškodovanega Josepha Addaia) pritekel edini touchdown na tekmi.

Cowboys, Packers in Patriots so naslednji trije nasprotniki Vikingsov. Težko jim bo, če bi radi izpolnili cilj – končnica in nato vse do konca.

New York Jets (4-1) so kljub povprečnemu podajalcu Marku Sanchezu postali prvi favorit za Super Bowl. V noči na torek (zaradi hude nevihte s strelami se je tekma dejansko tudi v Ameriki končala v torek – po štirih urah) so zdržali zadnji nalet Minnesote Vikingsov (1-3) in se na stadionu New Meadowlands veselili zmage z 29:20. V prvem polčasu Brett Favre ob obupni napadalni liniji ni mogel storiti ničesar, a je obramba Vikings obdržala v igri (Jets so zadeli le pet prostih strelov). V nadaljevanju tekme je 41-letni podajalec za touchdown našel svojega novega lovilca Randyja Mossa (prejšnji teden je prišel iz New England Patriotsov), nato pa še dvakrat Percyja Harvina (očitno so migrene preteklost). Ob izidu 22:20 za domače so imeli v zadnjih dveh minutah Vikings lepo priložnost za dokončen preobrat, a je dedi Favre podal prestreženo podajo in Dwight Lowery jo je vrnil za touchdown in zmago 30:22. "To je bila hudičevo nora zmaga. Ta tekma je bila na ravni finalne tekme," je bil navdušen trener Jetsov Rex Ryan.

41-letni Brett Favre je na četrti tekmi svoje 20. sezone kot prvi presegel mejnik 500 touchdownov – podal je za tri in ima tako 502. Dan Marino na drugem mestu 420. Presegel je tudi magičnih 70 tisoč podanih jardov (tretji Peyton Manning jih ima 19 tisoč manj). V svojo zbirko "neštetih" rekordov je dodal še enega novega, v tem primeru neslavnega – 163 izpuščenih žog. Lahko pa se zgodi, da bo kmalu ustavljen njegov rekordni niz zaporednih tekem v rednem delu. Začel je neverjetnih 288 tekem, a zdaj mu grozi suspenz. Na dan je prišlo, da je pred tremi leti manekenki in poročevalki iz roba igrišča Jenn Sterger pošiljal mobilna sporočila s seksualnimi vsebinami (tudi s fotografijami svojega penisa).

Aktualni prvaki Super Bowla New Orleans Saints (3-2) še naprej ne kažejo lanske forme. Brez poškodovanega tekača Reggieja Busha so jih Arizona Cardinals (3-2) premagali s 30:20. Za slednje je zmaga toliko več vredna, saj je bila to prva tekma za nedraftanega podajalca Maxa Halla.

Oakland Raiders (2-3) so prekinili niz 13 zaporednih porazov proti divizijskim tekmecem San Diego Chargersom (2-3). S 35:27 so zmagali, potem ko so v zadnjih štirih minutah dosegli dva touchdowna.

Green Bay Packers (3-2) počasi izgubljajo vlogo prvega favorita sezone. Washington Redskins (3-2) so jih premagali s 16:13, potem ko je v podaljšku prosti strel zadel Graham Gano. Še huje jih tepejo poškodbe: prvega tekača so izgubili že pred tedni, tokrat je pretres možganov utrpel prvi podajalec Aaron Rodgers, v prvem polčasu odlični Clay Matthews je nato staknil poškodbo stegenske mišice, Jar Michael Finley je tekmo končal že v prvi četrtini.

New York Giants (3-2) iz tekme v tekmo igrajo bolje. To nedeljo so s 34:10 premagali močne Houston Texans (3-2). Eli Manning je podal za tri touchdowne (sicer je imel vnovič dve prestreženi podaji), dva sta šla do Hakeema Nicka. Še boljša je bila obramba: tekača Houstona Ariana Fosterja so zaustavili pri 25 jardih.

Poraz so doživeli še eni od favoritov izpred začetka sezone, in to že tretjega. Dallas Cowboys (1-3) so morali priznati premoč Tennesse Titansom s 27:34 (3-2). Trije touchdowni in 406 jardov Tonyja Roma niso bili dovolj, saj je vrgel tudi tri prestrežene žoge. Eden od najboljših tekačev lige Chris Johnson je za zmago v zadnji četrtini pritekel dva touchdowna.

Opomba: številki v oklepajih za imenom posamezne ekipe sta število zmag in porazov.

Tekač Ray Rice je z dvema touchdownoma in 133 jardi zmago prinesel Baltimore Ravensom (4-1). Denver Broncos (2-3) so namreč klonili s 17:31. Prvo zmago v sezoni so dosegli Detroit Lions (1-4). St. Louis Rams (2-3) so jih premagali s 44:6.

Tampa Bay Buccaneers (3-1) so izkoristili tri prestrežene podaje podajalca Cincinnati Bengalsov Carsona Palmerja (2-3) za presenečenje tedna s 24:21. Matt Forte je že v prvi četrtini Chicago Bearsom (4-1) pritekel novo zmago. Carolino Panthers (0-5) so tako premagali kljub napakam rezervnega podajalca. Zanesljivi strelec Josh Scobee je s petimi goli zmago s 36:26 nad Buffallo Bills (0-5) priboril Jacksonville Jaguarsom (3-2). Atlanta Falcons (4-1) ostaja resen kandidat za končnico, potem ko so z 20:10 padli Cleveland Browns (1-4). Kevin Kolb se je vrnil na mesto prvega podajalca Philadelphie Eaglesov (3-2) in z 253 jardi pomagal do zmage 27:24 nad San Francisco 49ers (0-5). Michael Vick bo zaradi poškodbe reber odsoten vsaj še teden dni. Za njihovo zmago so sicer še najbolj zaslužne nove in nove napake podajalca 49ersov Alexa Smitha.