18 ogledov

Milan pričakovano, Chelsea remiziral

Andrea Pirlo je že v 9. minuti poskrbel za ekstazo na stadionu Giuseppe Meazza. Žurnal24 main
V prvem kolu nogometne Lige prvakov je za veliko presenečenje poskrbel Rosenborg, ki je v gosteh s Chelseajem igral neodločeno. Milan pričakovano boljši od Benfice.

Nogometni navdušenci ste komaj čakali, da se začne. In se je. Ob 20:45 je bilo po Evropi slišati osem začetnih žvižgov nogometne lige prvakov v sezoni 2007/2008.
Med najbolj zanimivimi pravi smo se odločili, da bomo podrobneje spremljali tekmo med Milanom in Benfico. Posebna pozornost je bila že pred tekmo namenjana Ruiju Costi. Nekdanji igralec Milana je tokrat na stadion Giuseppeja Meazza igral v gostujočem moštvu. Prav tako je bil pod drobnogledom novi trener Benfice José Antonio Camacho. V moštvu Milana se kar tre zvezdnikov in ti so krenili sila konkretno. Številni gledalci so prvo spremembo izida videli že v 9. minuti. Katsouranis je s prekrškom zaustavil Jankulovskega. Prosti strel na levi strani kazenskega prostora je izvajal Andrea Pirlo. Natančen strel v stičišče vratnice in prečke, vratar Benfice Quim je bil brez moči. V nadaljevanju so še naprej na igrišču prevladovali gostitelji. Benfica ni uspela streljati na gol Dide, zato pa so bili bolj aktivni nogometaši Milana. V 24. minuti so rdeče-črni povedli že z 2 : 0. Znova je bil pri žogi Pirlo, z desne strani je podal Pippu Inzagiju, ki je z močnim volejem z desnico neubranljivo zadel. To je bil že 39. gol Inzagijev gol v Ligi prvakov. Potem je ritem igre razumljivo padel, do priložnosti so prišli tudi igralci Benfice, a so bili neuspešni.

Drugi polčas mirnejši
Drugi polčas se je začel v zanamenju vodstva Milana. Ti so še naprej sicer imeli terensko premoč, a so bili njihovi streli nenatančni. Izrazitih priložnosti je bilo malo, čeprav je Milan v zadnjih trenutkih znova pritiskal (skupaj sprožil kar 20 strelov) proti golu Benfice. Vselej je bil na mestu vratar portugalcev Quim. Že v sodnikovem podaljšku pa je Nuno Gomes, ki je vstopil v 63. minuti, dosegel častni zadetek za Benfico in postavil končni izid 2 : 1 za Milan.

Vratar Chelsea Petr Čech je v 24. minuti lahko le pogledal kako žoga leti v gol. Strelec je bil Koppinen. © AFP

Chelsea neodločeno
V skupini A sta se merila Marseille in Bešiktaš. Gledalci so v mreži gostov videli dva gola, v 76. minuti je zadel Rodriguez, v 92. minuti pa je zmago potredil Cisse. Porto in Liverpool sta igrala neodločeno 1 : 1.
V skupini B se je Roseborg v Londonu dolgo časa upiral Chelseaju. Na koncu je bilo 1 : 1. Valencia je z golom v 63. minuti strla odpor Schalkeja.
V skupini C sta Real Madrid in Werder Bremen igrala izjemno izenačeno tekmo. V prvem polčasu sta obe ekipi zadeli po enkrat, Ruud Van Nistelrooy pa je v drugem polčasu zadel in Realu prinesel zmago z 2 : 1. Olympiacos in Lazio sta se razšla z razultatom 1 : 1.
V skupini D je, kot že omenjeno, Milan ugnal Benfico z 2 : 1, Šahtjor pa je z 2 : 0 doma odpravil škotski Celtic.