24 ogledov

Lorenzo zmagal in zaplaval

Simpatični Lorenzo je v Estorilu že trikrat zapičil svojo zastavo. (Foto: Reuter
1/13
V meki motociklizma sta pred 122.000 navijači zmagovalec Jorge Lorenzo in drugouvrščeni Dani Pedrosa z noro vožnjo zasenčila na koncu tretjega Valentina Rossija. Zmago je Jorge proslavil v vodi. Poglejte v videu.

Še vedno sem pod vtisom današnje zmage. Besede mi gredo težko iz ust, lahko rečem le, da sem vozil na mejah svojih zmožnosti.
Jorge Lorenzo
Jerez in VN Španije, dirka, kjer prevladujejo španski dirkači in kjer več kot 120.000 navijačev pričara nepozabno vzdušje. Letos je bilo še posebej slovesno. V vseh treh razredih so slavili domačini. V kraljevem MotoGP je bil premagan tudi večkratni svetovni prvak Valentino Rossi (Fiat Yamaha). Dirko je končal na tretjem mestu, a glede nato da je dirkal s poškodovano ramo, je že to odličen dosežek. Bil je za dvema Špancema. Dva kroga pred koncem je Jorge Lorenzo (Fiat Yamaha) ujel in po nekaj dotikih prehitel na koncu drugega Danija Pedroso (Repsol Honda), ki je vodil vse od starta. Zmago je znal proslaviti: vrgel se je v bazen in v kombinezonu in čeladi zaplaval. Na četrtem in petem mestu sta VN Španije končala dirkača Ducatija, Američan Nickey Hayden je premagal, to se ne zgodi pogosto, Avstralca Caseyja Stonerja. Po katastrofalni prvi dirki se je pobrala ekipa Gresini Honde, saj je Italijan Marco Melandri drugo dirko sezone končal na osmem mestu.

Moto2
je nova uspešnica motociklistična prvenstva. Zmagovalec druge dirke je Španec Toni Elias (Moriwaki), ki je v trilerju zadnjih nekaj krogov odbil napade zmagovalca prve dirke in tokrat drugega Japonca Šoje Tomizawe (Suter), tretjega Švicarja Thomasa Luthija (Moriwaki) in četrtega Jukija Takahašija (Tech 3). Dirko je zaznamoval množični padec v drugem krogu, ko je na izlitem olju več kot deset motociklov končalo na tleh, med njimi tudi Elias. Dirka je bila prekinjena in nato v krajšnji izvedbi polna prehitevanj in drame. Dan v meki motociklizma se je začel z dirko v razredu do 125 kubikov, kjer so Španci zasedli prva tri mesta: pred Nicolasom Terolom (Aprilia), zmagovalcem uvodne dirke, in Estevejem Rabatom (Aprilia) je zmagal Pol Espargaro (Derbi).

Naslednji dve nedelji sta rezervirani za formulo 1 (Barcelona in Monte Carlo), nato pa 23. maja v motociklističnem prvenstvu sledi VN Francije v Le Mansu.