7 ogledov

Safina sodnika vabila na zmenek

Safina v Portorožu uživa in obenem brez večjega napora še dobiva dvoboje. Žurnal24 main
Dinara Safina za zdaj v Portorožu nima dostojne tekmice. V sobotni polfinale se je uvrstila s tremi oddanimi nizi. A podobno suverano igra tudi lanska zmagovalka, Sara Errani.

WTA, Portorož, četrtfinale:

D. Safina (Rus) : M. El. Camerin (Ita) 6:3, 6:0
A. Brianti (Ita) : C. Pin (Fra) 6:3, 6:2
S. Vögele (Nem) : R. De Los Rios (Par) 6:1, 6:1
S. Errani (Ita) : P. Martić (Hrv) 6:1, 6:1

Prva igralka sveta Dinara Safina si je na teniškem turnirju WTA Banka Koper Slovenia Open proti Italijanki Marii Eleni Camerin zlahka priigrala polfinale. Rusinja je po uri in devetih minutah igre tekmico izločila s 6:3 in 6:0. V sobotnem polfinalu se bo ob 18. uri pomerila z Italijanko Alberto Brianti , 106. igralko z lestvice WTA. Kot prva si je sicer danes polfinale že zagotovila Briantijeva, ki je na veliko žalost domačih ljubiteljev tenisa v 1. krogu 220-tisočdolarskega turnirja izločila tudi glavno slovensko orožje letos, Polono Hercog . Tokrat je bila žrtev 29-letne Italijanke dve leti mlajša Francozinja Camille Pin , ki je tokrat že četrtič nastopila v Portorožu in na Obali kljub današnjemu porazu s 3:6 in 2:6 dosegla svoj najboljši izid.

Zaradi vseh mojih še ne povsem saniranih poškodb je odlično, da mi uspeva dvoboje končevati tako na hitro. Vendar obračun z Martićevo ni bil lahek, dobro sem se pripravila nanj in vsako točko odigrala 100-odstotno.

Sara Errani

Safino je eden od sodnikov spravljal ob živce z dosojanjem prestopov pri začetnih udarcih. "Če želiš mojo pozornost, me raje povabi ven!" je varovanka trenerja Željka Krajana pri enem od teh tako imenovanih "foot-faults" zabrusila sodniku. "Ne, sploh ni bilo tako lahko, kot se zdi. Maria je izredno težka nasprotnica in posebno v prvem nizu sem se morala precej potruditi," je takoj po dvoboju dejala Safina. "V prvem nizu sem začela nekoliko zadržano, preveč sem ostajala za zadnjo linijo in nisem izkoristila vseh priložnosti. V drugem sem zaigrala bolj agresivno, kar se je poznalo tudi pri rezultatu, " je še dejala Safina, ki se bo za vstop v finale pomerila z Briantijevo: "Čeprav se z njo še nisem pomerila, je gotovo dobra igralka. Zame je ključ do uspeha, da vztrajam pri svoji hitri in napadalni igri."

Suvereno igra tudi Erranijeva. © Reuters

Polfinalistka Portoroža je po manj kot 50 minutah igre postala tudi mlada Švicarka Stefanie Vögele , ki jo imajo mnogi za naslednico Martine Hingis . Devetnajstletnica, ki je tenis začela trenirati pri štirih letih in je nekako vrstnica Hercogove – na lestvici WTA je sedem mest za njo –, je gladko dvakrat s po 6:1 izločila Paragvajko Rossano De Los Rios in se prvič v karieri uvrstila v polfinale turnirja WTA. Na minulem turnirju serije ITF z začetka julija v Cuneu, ki je Hercogovi z zmago letos prinesel neposredno uvrstitev na glavni del portoroškega turnirja, se je Švicarka prebila do polfinala. V svojem prvem polfinalu turnirja WTA v karieri se bo pomerila z branilko naslova Italijanko Saro Errani , ki je v zadnjem četrtfinalu zlahka s 6:1 in 6:1 odpravila Hrvatico Petro Martić .