6 ogledov

Na krilih slovenskih kril

Kapetan Uroš Zorman je odlično vodil svoje moštvo.
1/18
Slovenska moška rokometna reprezentanca je v kvalifikcaijah za nastop na evropskem prvenstvu 2010 v Avstriji na Kodeljevem ugnala Belorusijo (38:26). Nastop na EP je vse bližje!

Slovenski selektor Miro Požun v dvorani Kodeljevo ni presenetil s taktiko: domači rokometaši so začeli z zagrizeno obrambo v postavitvi 5-1, stavili pa so na protinapade in veliko menjav. Slovenski selektor je tako že do 13. minute na igrišču zamenjal vse igralce z izjemo vratarja Aljoše Rezarja, s čimer je želel utruditi tekmece. To je Slovencem še posebej dobro uspevalo v zadnji tretjini prvega dela, ko je med vratnici stopil Primož Prošt. Trboveljčan, ki si kruh služi v danskem Silkeborgu, je v osmih minutah zbral šest obramb in pošiljal natančne žoge v protinapade. Pred tem so Slovenci preveč prostora puščali na sredini obrambe, kjer je svoj "ples" uprizarjal Baris Puhovski. Beloruski srednji zunanji v prvem polčasu ob šestih poskusih ni zgrešil strela, kar nekaj uporabnih žog pa je poslal tudi na črto.

Belorusi so v obrambi igrali zelo agresivno. © Boštjan Tacol

Drugi polčas je prinesel igro v višji prestavi. Slovenija je pred bučnim občinstvom takoj začela stopnjevati ritem. Belorusi so bili na tleh. Prošt je nadaljeval odlično predstavo iz prvega dela, ob koncu se je zaustavil pri 14 zaustavljenih žogah, njegove obrambe pa so bile imenitno izhodišče za protinapade, ki so jih zaključevali predvsem slovenski krilni igralci: Matjaž Brumen , Luka Žvižej , Dragan Gajič in drugi. V 55. minuti je ob navdušenem občinstvu kodeljevske dvorane razlika prvič poskočila na 12 zadetkov, a tudi nato Slovenci niso popustili in na koncu dosegli izjemno dragoceno zmago, ki jim v dobršni meri odpira vrata na evropsko prvenstvo v Avstriji , saj je težko verjeti, da bodo v Belorusiji izgubili za 12 zadetkov.

Izjave po tekmi:

Primož Prošt:
Danes smo vsi pustili srce na igrišču, zelo smo si želeli te zmage. Tako v napadu kot v obrambi smo igrali zelo bojevito. Svojih dobrih obramb sem zelo vesel, na Beloruse sem se dobro kakovostno pripravil, rad pa bi poudaril tudi dobro sodelovanje z Aljošo Rezarjem.

Miro Požun:
Na začetku so nas Belorusi presenetili, saj so dobro razbijali našo obrambo 5-1. Nato smo jo spremenili v 6-0, dobro rotirali igralce in na koncu visoko zmagali. Razlika je fantastična.

Uroš Zorman:
Pred tekmo z Belorusijo smo bili enotni, da smo boljši od nasprotnikov. To smo tudi dokazali. Mogoče smo bili pred tekmo skromnejši, ampak je zdaj po zmagi toliko bolje. Ta zasedba je morda skromnejša v primerjavi s tistimi, ki smo jih že kdaj imeli, ampak toliko bolj srčna in željna zmag. S tem pa nikakor nočem podcenjevati tistih, ki jih ni. Ko se nam bodo priključili še ti, bomo res lahko računali na boljše čase.

Luka Žvižej © Boštjan Tacol

Miniintervju: Luka Žvižej

V Nemčijo po vozovnico za Avstrijo

Kako ste videli tekmo z Belorusijo?
Na koncu se je razpletlo po naših željah, saj smo hoteli čim višjo zmago. Razlika bi bila lahko tudi večja, a mislim, da je dovolj za povratno tekmo. Danes smo pokazali bojevito igro, tak rezultat smo si zaslužili. To je bil po dolgem času pravi obraz te reprezentance.

Zakaj v prvem delu igra ni stekla tako kot kasneje?
Belorusija ni naivna ekipa, v njej igrajo dobri igralci. V drugem polčasu smo nasprotnike stisnili, poznala se je naša premoč v pripravljenosti, v veliko pomoč pa nam je bilo tudi čudovito občinstvo, ki se mu za podporo najlepše zahvaljujem.

Naslednji izziv je Nemčija. Kako se boste spopadli z njo?
V Nemčiji bomo nasprotnike poskušali presenetiti in se praktično že uvrstiti na EP. Nič ne bo narobe, če nam to ne bo uspelo, saj imamo pred tekmeci dovolj veliko prednost.