11 ogledov

Grki podarili Bolgarom stotico

Varovanci Pinija Geršona na tekmi z Grčijo niso bili tako nadobudni kot proti Sl Žurnal24 main
V drugem kolu pokala Adecco, ki poteka v Mariboru, sta se pomerili košarkarski izbrani vrsti Bolgarije in Grčije. S 100:73 je slavila slednja, ki bo v nedeljo nasprotnik Slovenije.

Na pokalu Adecco je košarkarska reprezentanca Grčije s 100:73 premagala Bolgarijo, s katero je imela Slovenija v petek kar precej preglavic. Tokrat Balkancem met za tri točke ni stekel tako kot dan poprej, od 23 poskusov jih je v mrežici končalo le šest, razpoložena Dejan Ivanov in Filip Videnov pa sta bila premalo za boj proti izbrancem Jonasa Kazlauskasa. Srečanje je bilo izenačeno nekje do konca prvega polčasa. Tekma pa se je prelomila v tretji četrtini, ko so Grki naredili delni izid 9:0. V nedeljo se bodo Grki pomerili še z izbranci Jureta Zdovca, pri katerih pa Matjaž Smodiš predvidoma še vedno ne bo zaigral, saj v vodstvo ne želijo tvegati poslabšanja poškodbe. Kljub temu se je v petek proti Bolgariji kapetan ogreval z ekipo in fante tudi goreče spodbujal s klopi.