8 ogledov

Pittsburgh ostaja v igri

Ryan Malone in Jevgenij Malkin proslavljata zmagoviti zadetek. Žurnal24 main
V peti tekmi finala lige NHL so do zmage prišli Pittsburgh Penguinsi. S tem uspehom so skupen izid znižali na 3:2 v korist Detroita in podaljšali svoje upe za osvojitev Stanleyjevega pokala.

Liga NHL, finale, 5. tekma

Detroit : Pittsburgh 3:4* (2:3)**
* po podaljških
* * izid v zmagah

Tekma, za katero se je zdelo, da bo prinesla novega imetnika Stanleyjevega pokala, se je izkazala za nepredvidljivo. V Detroitu so namreč Pittsburgh Penguinsi po prvi tretjini vodili že z dvema zadetkoma prednosti. V deveti minuti je uverturo v zanimivo dogajanje prinesel gol Mariana Hosse , v petnajsti minuti pa je nov zadetek v mrežo vratarja Detroita Chrisa Osgooda zabil Adam Hall . Že na začetku druge tretjine so domačini prek Darrena Helma znižali izid, nato pa v zadnjem delu igre prevzeli pobudo in z dvema zadetkoma potek igre obrnili v svoj prid. V sedmi minuti je ob igralcu več na ledu mrežo zatresel Pavel Datsyuk , tri minute pozneje pa je domačine v vodstvo popeljal Brian Rafalski . V tistem trenutku so bili Detroit Red Wingsi skorajda že prvaki.

Trmasti gostje so v zadnji minuti srečanja prek Maxima Talbota rezultat izenačili na 3:3. V deseti minuti tretjega podaljška je gledalce v Detroitu dokončno utišal Peter Sykora , ki je tako podaljšal upe svojega moštva in agonijo Detroita, ki se je na začetku finala zdel nepremagljiv. Za tokratno zmago je, upoštevajoč nepopustljivo igro celega moštva, najzaslužnejši vratar Pittsburgha Marc-Andre Fleury , ki je ubranil kar 55 strelov na svoja vrata, medtem ko je v nasprotnikovih vratih Chris Osgood ubranil le 28 strelov. Tekma se je v zgodovino vpisala kot peta najdaljša finalna tekma. Trener zmagovalcev Michel Therrien je bil po tekmi razumljivo ponosen na svoje varovance. "Poznam to ekipo in poznam značaj teh igralcev. Poleg tega smo odlično pripravljeni," so bile Therrienove besede ponosa. V taboru nasprotnikov so bili razumljivo razočarani nad izgubljeno priložnostjo. "Mislim, da je razumljivo, da smo potrti, a to je boj za Stanleyjev pokal in ni mišljeno, da bo lahko. Očitno smo se znašli sredi prave bitke," je epsko hokejski boj opisal Mike Babcock .

Iskreno veselje igralcev Pittsburgha © Reuters

Strelec zmagovitega gola Peter Sykora je zadetek za zmago napovedal že med srečanjem. "Zadel bom fantje, tako da kar brez skrbi za tekmo," naj bi bile besede preroka Sykore, za katerega je tudi trener gostov dejal, da ima nos za takšne zadetke. "Še en dan ostajamo med živimi. Če nam uspe doseči še eno zmago, bomo nasprotnike nedvomno postavili pred veliko preizkušnjo," si še enega uspeha želi Sykora. Serija tekem se zdaj seli v Pittsburgh, kjer lahko Detroit osvoji pokal, ki pa bi bil bolj sladek, če bi ga osvojil pred svojimi gledalci. Ob še eni navdahnjeni predstavi Pingvinov pa bomo lahko že govorili o več kot le preroških zmožnostih Sykore in njegovih soigralcev.