10 ogledov

Sirtaki v Katovicah

Ender Arslan je Turkom priigral podaljšek.
1/29
Grčija je tretja reprezentanca, ki se je uvrstila v polfinale košarkarskega EP na Poljskem. Po podaljšku je ugnala Turčijo s 76:74. Vasileos Spanoulis je dosegel 23 točk.

Košarkarji Grčije so tretji polfinalisti 36. evropskega prvenstva na Poljskem. V četrtfinalu so po podaljšku premagali Turčijo s 76:74 (17:14, 29:26, 47:46, 65:65), v polfinalu pa se bodo pomerili s Španijo (sobota, 18.15). Na EP v Katovicah je odprto le še eno četrtfinalno vprašanje. Slovenija ali Hrvaška. Odgovor bo znan po srečanju, ki se bo v dvorani Spodek začelo danes ob 21. uri. Zmagovalci četrtfinalnih tekem so si poleg boja za medalje izborili še nastop na svetovnem prvenstvu v Turčiji 2010 ter evropskem prvenstvu 2011 v Litvi.

Za razliko od četrtkovih četrtfinalnih tekem, v katerih je Španija z dvajsetimi točkami razlike premagala Francijo (86:66), Srbija pa z enajstimi Rusijo (79:68), je bil prvi današnji obračun veliko bolj negotov in izenačen. V prvem polčasu si je Turčija priigrala začetni naskok 7:2, Grčija malo kasneje 24:16, v nadaljevanju pa je bil rezultat bolj ali manj vseskozi izenačen. Turčija se je v rednem delu rešila s košem Erdena Arslana v zadnji sekundi, pa čeprav je imela po zaslugi 11 točk Heda Turkogluja v 38. minuti že šest točk prednosti (63:57). V podaljšku je Grčija hitro pobegnila, imela minuto in 16 sekund pred koncem prednost 75:69, a je vseeno trepetala za zmago. Turčija je imela namreč zadnji napad, vendar je Arslan zgrešil trojko za zmago.

V zadnjem četrtfinalu je Slovenija z 67:65 ugnala Hrvaško. Poročilo iz srečanja si lahko preberete tukaj!