6 ogledov

Letalci potrebovali dva podaljška

knuble_reuters Žurnal24 main
V ligi NHL smo bili v noči s četrtka na petek priča številnim napetim dvobojem, najdaljšo tekmo pa so odigrali hokejisti Washingtona in Philadelphie. S 4:3 so po dveh podaljšikih zmago slavili slednji.

* rezultat v zmagah

V ligi NHL je vse bolj vroče. Ekipe se borijo za napredovanje in tako smo v tem zaključnem delu za boj za osvojitev Stanleyjevega pokala priča izjemnim bojem za vsak plošček. Tekma, vredna gleda je bila zagotovo četrta tekma med Washingtonom in Philadelphio .

Tekma je bila napeta vse od začetka, saj je prvi zadetek padel že po 42 sekundah igre. Zaslužen za vodstvo Philadelphie je bil Jeff Carter . Vendar veselje ni trajalo dolgo, saj je samo dve minuti kasneje izenačil Nicklas Backstrom , ki je izkoristil igro z igralcem več. Deset minut kasneje je Washington v vodstvo popeljal Aleksander Semin . Vendar s tem golom prva tretjina še zdaleč ni bila končana, saj je izid prvega dela igre s svojim drugim golom na tekmi postavil Jeff Carter.

Ko ne gre Ovečkinu (na tleh), Washington nima možnosti za zmago. © Reuters

Neverjetno je zadeti v tem mestu, ko celotna stavba ob tem prav ponori.

Mike Knuble

V drugi tretjini so gledalci videli en sam gol, ki ga je v šesti minuti dosegel Steve Eminger . V zadnjem delu igre je Philadelphia pritisnila proti vratom Washingtona in Daniel Briere je v deseti miinuti, ko je Washington igral z igralcem manj, izenačil. S tem je izsilil podaljšek. Do končne odločitve, zmage Philadelphie, pa se je moralo čakati vse do sedme minute drugega podaljška. Takrat je na sceno stopil Mike Knuble , ki je postavil končni izid 4:3 v korist gostiteljev, ki so tako samo še zmago oddaljeni od napredovanja.

Glen Metropolit je Boston popeljal v vodstvo. © Reuters

"To je daleč najpomembnejši gol v moji karieri. Neverjetno je zadeti v tem mestu, ko celotna stavba ob tem prav ponori,“ je bil navdušen mož odločitve Knuble, ki je še dodal: "Moral sem se uščipniti, da sem bil prepričan, da je vse skupaj res." No, Knuble se zdaj najbrž že zaveda, da je po njegovi zaslugi Philadelphia korak bližje napredovanju, saj proti Washingtonu vodi s 3:1.

Hokejisti iz ameriške prestolnice so tako izgubili že tretjo tekmo zapored, kar pa še bolj skrbi je nekoliko slabša strelska forma Aleksandra Ovečkina , sicer s 65 goli najboljšega strelca rednega dela, ki nikakor ne najde poti do vratarjeve mreže. V vseh štirih tekmah je zadel zgolj enkrat in prispeval dve podaji, kar je zanj vsekakor premalo. Rus pa vseeno ostaja optimist in pravi, da ni še konec in da on in njegovi soigralci še vedno upajo na preobrat.

Hokejisti Montreala so se sicer prvi veselili, vendar veselje ni trajalo dolgo. © Reuters

Boston ohranja upanje
V dvoboju med Montrealom in Bostonom so po vsej verjetnosti vsi pričakovali še četrto zmago Montreala in s tem uvrstitev v nadaljevanje Stanleyjevega pokala. Vendar se to ni zgodilo, saj so hokejisti Bostona favorite povsem nadigrali in jim nasuli kar pet golov, prejeli pa samo enega. Prvi so vseeno zadeli gostje, strelec edinega zadetka v prvi tretjini je bil Aleks Kovalev . V drugi tretjini so gostitelji uspeli izenačiti, ob igri z igralcem več je zadel Phil Kessel .

V zadnjem delu igre pa je sledil popoln napad Bostona. Strelske vaje je v četrti minuti nadaljevanja začel Glen Metropolit, samo dve minuti kasneje je sledil zadetek Zdena Chare , dobre štiri minute pred koncem pa je ob igri z igralcem manj prednost na 4:1 povišal Marco Sturm . Končni izid je dve minuti pred koncem postavil Valdimir Sobotka . Kljub porazu Montreal, ki v zmagah vodi s 3:2 ostaja velik favorit za napredovanje.