10 ogledov

"Ko bi bila le Petra tukaj"

Vesna Fabjan (povsem desno) je skupaj s Katjo Višnar ostala brez finala. (Foto: Žurnal24 main
Vesna Fabjan in Katja Višnar sta bili v prvi polfinalni skupini ekipnega sprinta peti. Ker je bila druga polfinalna skupina hitrejša, sta kot skupno 11. za pet sekund ostali brez finala deseterice, ki bo ob 22.00.

Smučarke tekačice in tekači v Whistlerju nastopajo v ekipnem sprintu v prostem slogu. Ta disciplina je sploh prvič na sporedu olimpijskih iger. V krogu skritih favoritinj sta bili Vesna Fabjan in Katja Višnar, ki sta v tej sezoni v Ribinsku, sicer v okrnjeni konkurenci, osvojili odlično drugo mesto.

Če bi bila le Petra tu, bi razmišljali o kolajni. A ne glede na to, da je ni, moraš pokazati vse. Ves čas moraš biti pripravljen, lahko kakšna tekmovalka pade in ti moraš to izkoristiti.
Vesna Fabjan

Slovenski par je polfinale dobro začel in bil po tretji predaji tretji, nakar je Višnarjeva v zadnjem šestem krogu omagala. Padli sta na peto mesto in s 23 sekundami zaostanka za švedskim parom končali kot peti. Vseeno jima je ostala možnost, da se v finale uvrstita kot srečni poraženki. A v drugi polfinalni skupini je bilo več ekip hitrejših in tako sta kot skupno 11. za pet sekund ostali za finalom najboljše deseterice.

"Ni se izšlo tako, kot sem si zastavila. Nisem mogla prek telesa. Mislim, da nisem začela prehitro, hotela sem prihraniti moči za zadnji krog. Nisem se zaganjala, tudi v drugem ne. V tretjem pa se mi je ustavilo," je bila po tekmi razočarana Višnarjeva, nekoliko boljše volje je bila Fabjanova, ki je dejala: "Storili smo vse, kot smo se dogovorili. Nimava si česa očitati, škoda pa je, da je imela Katja nekaj težav v zadnjem krogu. Izgubila je stik, sama se ga poskušala vrniti, a mi ni uspelo. Ker sem upala, da se bova v finale uvrstili po času, sem dala več kot sto odstotkov moči, a nama je malo zmanjkalo."

V finalu ekipnega sprinta v smučarskem teku v Whistlerju sta slavili Nemki Evi Sachenbacher-Stehle in Claudia Nystad. Srebro sta si pritekli švedski tekačici Charlotte Kalla in Anna Haag, z bronom pa sta se okitili Rusinji Irina Časova in Natalija Korosteleva. Ekipni sprint v moški konkurenci sta dobila Norvežana Öystein Pettersen in Petter Northug. Za 1,3 sekunde sta v finalu prehitela Nemca Tima Tscharnkeja in Axela Teichmanna, Rusa Nikolaj Morilov in Aleksej Petušov pa sta na tretjem mestu zaostala 1,5 sekunde.