19 ogledov

Olimpija povsem na psu

Novega trenerja Mikea Posmo čaka ogromno dela. Žurnal24 main
Hokejisti Beljaka so doma z zmago prekinil sijajen jeseniški niz dvanajstih zaporednih zmag v ligi EBEL. Olimpija je v Tivoliju doživela nov debakel.

po kazenskih strelih

Olimpija je dosegla novo dno. Po menjavi trenerjev in napovedanih spremembah v igralskem kadru so si nekateri hokejisti ljubljanskega kluba z novim sramotnim porazom verjetno že podpisali izpisnico iz kluba, saj bo le težko opravičiti visok poraz proti najslabši ekipi lige Albi Volan. Slab dan slovenskega hokeja so dopolnili tudi hokejisti Jesenic, ki so klonili v Beljaku in tako končali izreden niz dvanajstih zaporednih zmag. Poraz pomeni novo menjavo na vrhu lestvice, kamor se je z visoko zmago proti KAC iz Celovca ponovno zavihtel Dunaj.

Šok terapija povezana z menjavo trenerja pri Ljubljančanih ni pustila nikarkšnih sledi. V prvi tretjini so se hokejisti Olimpije še kosali z Madžari in po zadetku Kontreca izničili zaostanek, v drugi tretjini pa je Alba z dvema goloma stvari postavila na svoje mesto. Agonija Olimpije se je nadaljevala tudi v zadnjem delu. Dvakrat zapored ob številčni prednosti niso niti sestavili nevarnejše akcije, Madžari so bili zbrani v obrambi, med 49. in 51. minuto tudi z dvema hokejistoma manj na ledu. Predstava domačih je za takojšnjo pozabo, stanje v ekipi pred četrtkovim dvobojem v Celovcu (tudi KAC je doživel katastrofo, z Vienno je izgubil z 0:6) in predvsem nedeljskim slovenskim derbijem pa zaskrbljujoče.

Jeseničanom ni uspelo postaviti novega rekorda, zalomilo pa se je prav na zadnji stopnički. Po dveh krvavo prigaranih zmagah v gosteh pri KAC in Innsbrucku v Beljaku tokrat ni šlo, čeprav so Jesenice povedle že v 3. minuti, ko je zadel Conny Strömberg. Toda domači so se vrnili že po dobri minuti in pol. Jeseniški obrambi je ušel Markus Peintner in v samostojnem predoru ukanil vratarja Roberta Kristana. Ko je že vse kazalo na neodločen razplet v prvi tretjini, je jeseniški vratar Robert Kristan 21 sekund pred zvokom sirene nespretno posredoval za svojimi vrati, do ploščka se je dokopal Bousquet in svoje moštvo popeljal v minimalno vodstvo.

jesenice_dsa

Trinajstica je bila usodna za Jeseničane. © SPS

Jeseničani so v nadaljevanju sicer več napadali, bili pa so premalo odločni pri zaključnih strelih in tudi nekoliko nezbrani. Domači so se opredelili za obrambno igro z nasprotnimi napadi. Enega takšnih je uspešno zaključil Martin Oraze na polovici drugega dela in dva zadetka naskoka za Beljačane sta bila že odlična popotnica za četo Grega Holsta.

Na ta način so Jeseničani končali niz zmag ter izgubili tudi trenutno prvo mesto na lestvici, na katerega pa se lahko vrnejo že v petek, ko bodo na domači ledeni ploskvi že drugič v tednu dni gostili Dunajčane. Tekmo si je sicer ogledalo kar 4500 gledalcev, med temi pa je bilo tudi 500 pristašev jeseniškega kluba.